Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Uzavírka Na Struze potrvá jen čtyři dny, nová lávka bude až příští rok

7. 10. 2023

page.Name
Práce na výměně lávky Na Struze sice viditelně pokračují, přesto trutnovská radnice musí měnit plán. Kvůli výběrovému řízení totiž bude nový nadchod hotový až v novém roce. Mění se tím harmonogram prací i dopravních uzavírek.

Původně měla v pondělí 9. října začít zhruba sedmitýdenní uzavírka. Po změně bude výrazně kratší. „Úplná uzavírka potrvá pouze od 9. do 12. října. V těchto dnech budou za pomoci jeřábů vyměněny inženýrské sítě, aby byla zachována jejich funkčnost během zimních měsíců,“ oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Autobusy budou jezdit Žižkovou ulicí, kde budou mít také dočasnou náhradní zastávku.

Ještě před koncem roku pak dojde k novému výraznému omezení dopravy. „Další uzavření ulice Na Struze je plánováno od 27. listopadu do nejdéle 12. prosince, kdy dojde k montáži první části lávky a instalaci kabelů pro transfúzní stanici. Druhá část lávky bude instalována v prvním čtvrtletí roku 2024,“ upřesnila Michaela Dědková.

„Důvodem změny harmonogramu je prodloužení výběrového řízení, a tím pádem posunutí realizace lávky do zimního období. Z toho důvodu bylo nutné upravit projektovou dokumentaci tak, aby na lávce mohly být osazeny inženýrské sítě během zimy,“ dodala mluvčí trutnovské radnice.

Výměna lávky pro pěší bude stát téměř 29 milionů korun. Trutnov na ni získal dotaci přes 24 milionů korun. Kompletně obnovená bude příští rok.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek