Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Babský music gang, žvance z grilu a nejlepší minipivovar na Dvoračce

21. 8. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Dny se pomalu zkracují, ubývá slunečních paprsků. Léto pozvolna mění svou tvář v podobu podzimu. To by chtělo nějakou party, nemyslíte? A co je lepšího na rozloučení s létem než hudba, společnost a dobré jídlo a pití? V sobotu 2. září si tohle všechno a ještě víc můžete užít v trutnovské restauraci Dvoračka. Na své si tam přijdou nejen dospělí, ale i ti nejmenší.

Rozloučení s létem aneb Nultý ročník Dvoračka Festu je jakýmsi minifestivalem dobré muziky, jídla a pití, kde necháte své starosti za dveřmi a dorazíte se od 13 hodin pobavit. Vstupné do areálu bude za symbolickou stovku, pro děti do 10 let zdarma.

Na pódiu se vystřídají čtyři hudební formace. Program zahájí ve 14 hodin duo Gábina a Katka se svojí show Hulahou, při které si kluci a holky pořádně zablbnou… Na tomhle dětském představení se nikdo nenudí. V 16 hodin vystoupí před publikum trutnovská pop-rocková kapela Projekt 143, po ní to od šesti rozjede rokenrolová partička libereckých pohodářů z kapely Přehmat a večer od 20 hodin se zase můžete těšit na babský music gang z Trutnova – Pjet Samyc.

„V okolí restaurace budeme mít nachystané sezení a v areálu bude i několik stánků,“ prozrazuje Leoš Svoboda, majitel oblíbené hospůdky na Nových Dvorech. Vedle budějovického Budvaru přiveze na Dvoračku pivo také nejlepší český minipivovar Volt. Ten, kdo by si chtěl dát něco „ostřejšího“, najdete uspokojení ve stánku Captaina Morgana. A vinaři? Těm bude dopřáno napít se z pokladů rodinného vinařství Vinofol. „A my k tomu budeme podávat pochoutky z grilu,“ doplňuje šéf restaurace. Na místě bude k dispozici také fotokoutek a jako zábava pro děti poslouží i malování na obličej.

Od znovuotevření výletní hospůdky uplynou na podzim dva roky a podobných akcí proběhlo již několik. V loňském roce byl velmi oblíbený Oktoberfest, který se letos uskuteční od 5. do 8. října. „Pivo jsme čepovali do tupláků a chytlo se to. Za dva dny jsme měli zásoby vypité a musel jsem do Prahy pro další sudy. Letos jsem jich objednal víc,“ vzpomíná s úsměvem Leoš Svoboda. Pít se mimo jiné bude i originální pivo z mnichovského Oktoberfestu - Paulaner Oktoberfestbier a Paulaner Hefe Weissbier. V salonku tentokrát plánuje také menší hudební produkci. A hned v úterý 10. října si můžete pro změnu udělat rezervaci na víno.

A ne jen tak ledajaké! Bude se totiž jednat o degustaci patnácti nejlepších vín z letošní soutěže Král vín České republiky. A třeba 23. září v rámci festivalu Otevřených hospod zahraje v restauraci kapela Rohořez.

„Na podzim tady začneme rozšiřovat dětské hřiště a chystáme zde vybudovat také dráhu na pétanque,“ nastínil další plány majitel restaurace, kterou hosté vyhledávají i kvůli pivním pondělkům, steakovým středám a koktejlovým pátkům.

Hostinec Dvoračka