Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Dálnice D11 má stavební povolení pro úsek z Trutnova do Královce

3. 8. 2023

page.Name
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo stavební povolení na další část dálnice D11 od Trutnova po hranici s Polskem do Královce. Stavět by se mohlo začít v posledním čtvrtletí letošního roku. Na twitteru o tom ve čtvrtek informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. Předpokládaná cena stavby je podle dosavadních informací 13 miliard korun bez daně.

Na stavbu délky 21,2 km aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele, dokončuje se majetkoprávní příprava a realizuje se archeologický výzkum, napsal Mátl.

 

ŘSD plánuje, že nejrychleji bude hotový tříkilometrový úsek u hranice s Polskem, který naváže na polskou čtyřproudou rychlostní silnici S3. Poláci jsou se svým navazujícím úsekem podstatně dál, otevřít jej chtějí v roce 2024. Česká strana by tříkilometrový úsek chtěla otevřít v roce 2025. Auta by se tak po něm a po S3 vyhnula polskému pohraničnímu městu Lubawka. Celý úsek Trutnov - státní hranice, jehož součástí jsou i dva půlkilometrové tunely, by měl být hotový v roce 2027.

ŘSD současně připravuje stavbu úseku D11 z Jaroměře do Trutnova. K úseku o délce 19,6 kilometru ŘSD v březnu získalo pravomocné územní rozhodnutí, takže bude moci začít s výkupy pozemků. Se zahájením stavby ŘSD počítá v roce 2025 a s uvedením do provozu v roce 2028. Tím by byla celá D11 hotová.

ČTK
Foto: Miloš Šálek