Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Krytý bazén otevře 4. září, přes léto proběhly opravy za 5 milionů

30. 8. 2023

page.Name
Letní odstávka se v krytém bazénu nesla ve znamení oprav. Návštěvníky tak čeká hned několik novinek. Vyzkoušet je mohou dříve, než se předpokládalo. Veřejnosti se otevře už příští týden.

Krytý bazén letos ukončil sezónu před letními prázdninami o trochu dříve. Důvodem byly plánované rozsáhlé opravy a inovace. „Začali jsme už 19. června a vše se podařilo dokončit v předstihu. Ač jsme avizovali, že znovu otevřeme až ke konci září, tak nakonec návštěvníky bazénu přivítáme už v první školní den, tedy 4. září,“ vysvětluje Petr Gaisler, jednatel společnosti Mebys Trutnov, která je provozovatelem městských sportovišť.

Rekonstrukci nebylo možné déle odkládat kvůli technickému stavu. „Museli jsme k ní přistoupit kvůli letitému provozu, kdy se podobné opravy v bazénu neprováděly. V opačném případě mohlo dojít k poškození konstrukcí bazénu. Věřím, že díky novinkám se prostředí krytého bazénu zkvalitnilo a návštěvníci i členové sportovních oddílů jistě ocení otevření na začátku září,“ dodává místostarosta Tomáš Hendrych.

Opravy spočívaly ve výměně dlaždic bazénu v místech, kde byl současný obklad poškozen, a v kompletním vyčištění a přespárování všech spár na dně bazénu. „V šikmé části dna jsme vybourali podkladní beton, šikminu znovu vybetonovali a natřeli novou hydroizolací. Sportovním oddílům určitě neujde novinka v podobě zcela nových závodních startovacích bloků se základnou pro atletické provedení startovního skoku, a to včetně plastového adaptéru pro omega desku,“ popisuje změny zástupce jednatele a vedoucí sportovišť Radek Horák.

Dále byla provedena celková revitalizace skokanské věže, kde byl položen nový TopStone, opraveny nosné konstrukce a zábradlí. Věž byla také kompletně natřena. V plaveckém i dětském bazénu je nově instalováno úsporné LED osvětlení a další novinkou je LED obrazovka. Ta umožňuje okamžitě promítat výsledky startů při akcích pořádaných plaveckým oddílem i promítání reklamních spotů.

Rekonstrukci provedla firma Infrastav za necelých 5 milionů Kč. Investice do krytého bazénu však letošními úpravami nekončí. Na příští rok je v plánu oprava malého bazénu.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Mebys Trutnov