Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Na pivovarský komín vylezli mladíci, policie případ šetří

7. 8. 2023

page.Name
V sobotu po druhé hodině v noci vylezli na komín v trutnovském pivovaru dva mladíci a nechali se zvěčnit webovou kamerou, která tam sleduje čapí hnízdo. A právě toto jejich počínání, že vyrušili čapí rodinku ze života, část veřejnosti pobouřilo. Dnes už jsou čápi zpět na komíně.

Na náš facebookový profil přišel dotaz od Tomáše Lukáše, zda bychom nezjistili k této události více informací. „Čáp je přeci chráněný druh. Z komentářů u kamer vím, že to někdo nahlásil na policii,“ napsal.

Kontaktovali jsme tedy městskou policii, od které jsme získali informaci, že strážníci na místě nic nezjistili. „Na místo byli přivoláni až asi dvacet minut poté, od náhodné kolemjdoucí, která u sebe neměla mobil a zavolala až z domu. Předali jsme to Policii ČR,“ vysvětloval ředitel Městské policie Trutnov Radek Svoboda.

Krajská mluvčí Policie ČR Iva Kormošová pak k události doplnila, že případ eviduje a šetří, zda došlo k nějakému protiprávnímu jednání.

„Na jednu stranu bylo štěstí, že tam vylezli a čápata už byla letuschopná. Takže to riziko bylo menší, než před dvěma třemi týdny, kdy ještě létat neuměla. To se mohla čápat leknout a spadnout dolů. I tak ale bylo riziko, že při letu v noci do něčeho narazí. V každém případě je to porušení jakéhosi klidu při hnízdění chráněného druhu,“ poznamenal místní čápolog Tomáš Prouza.

„Opravdu máme mezi sebou takový omezence?! Chudáci čápi,“ pronesla Denisa Jiráňová, která fotografii na zeď facebookové skupiny Trutnováci vložila a rozpoutala diskuzi.

„Chytit a dát tučnou pokutu,“ napsala do komentářů Aneta Sedralová. „Kluci jste frajeři! Dobře vy, nejenže jste ukázali, že hlídání areálu absolutně nefunguje, ale ještě máte vzpomínku na celý život. Palec hore,“ komentoval fotografii Filip Kinský. „Mě fascinuje to, že věnovali energii něčemu, co je úplně bezvýznamné,“ pozastavil se nad jednáním mladíků Martin Tejkl.

A jaký je váš názor?

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: HD Internet