Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

12°

Svátek má

Street food piknik v parku pod kapkami deště propadák nebyl

6. 8. 2023

Street food piknik v parku pod kapkami deště propadák nebyl 0 snímků
Když se mluví o letních food festivalech, většina z nás si představí teplé a slunečné počasí, hudbu, smích a vůně z různých stánků s jídlem. Na čtvrtém ročníku H fest food pikniku v Trutnově bylo vše trochu jinak.

Ačkoliv počasí pořadatelům nebylo nakloněno, tak na akci, která se po třech letech strávených na nábřeží u řeky Úpy přesunula do městského parku vedle lesnické školy, dorazilo na deštivé poměry nečekané množství návštěvníků, což překvapilo i samotné prodávající.

„Ráno jsem měl strach, když jsem rozbaloval věci, ale Trutnov ukázal, že je skvělý,“ nechal se slyšet Michal Solčianský, který z Prahy přivezl stánek Ochutnej dějiny se středověkými a starořímskými jídly, kde mu nejvíce na odbyt šlo trhané hovězí maso.

Pořadatelem pikniku Michalem Novákem z hradeckého Bar and cocktail cateringu bylo dopředu avizováno 40 stánků, ale nakonec jich dorazilo o dvanáct méně. To ale na druhou stranu vedlo k tomu, že se veškeré dění soustředilo pouze do jednoho místa v horní části parku okolo památníku Uffo Horna, kde to pro návštěvníky bylo příjemnější než na nábřeží. Navzdory dešti. Před ním kromě několika stanů poskytovaly úkryt i některé stromy.

V rámci programu probíhaly různé soutěže, koncerty kapel Péťova LMka a Anilok ovšem organizátoři zrušili.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš