Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Termín nabídek na stavbu dálnice je posunut na 30. srpna

14. 8. 2023

page.Name
Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) opět posunulo termín podání nabídek do tendru na stavbu úseku dálnice D11 z Trutnova na hranici s Polskem. Zatím poslední termín po opakovaném prodloužení je 30. srpen, původní první termín byl 17. března, vyplývá z údajů na profilu zadavatele ŘSD.

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) opět posunulo termín podání nabídek do tendru na stavbu úseku dálnice D11 z Trutnova na hranici s Polskem. Zatím poslední termín po opakovaném prodloužení je 30. srpen, původní první termín byl 17. března, vyplývá z údajů na profilu zadavatele ŘSD.

Představitelé ŘSD již dříve uvedli, že záměr zahájit stavbu 21 kilometrů dlouhého úseku do konce letošního roku posunování termínu neohrožuje. Předpokládaná cena stavby je 13 miliard korun bez daně.

Důvodem prodlužování tendru jsou dodatečné žádosti uchazečů o vysvětlení nebo změny a doplnění projektové dokumentace. Výběrové řízení na stavební firmu ŘSD vypsalo loni 19. prosince a od ledna postupně poskytlo k tendru 50 souhrnných vysvětlení, změn nebo doplnění zadávací dokumentace, v nichž reagovalo na více než 320 otázek či žádostí.

Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele ŘSD Radka Mátla jde o standardní postup, pomůže také odhalit a napravit případné chyby a nedostatky v soupisu prací, který má na 100 000 položek. Mátl uvedl, že tendr patří k největším dálničním tendrům za posledních několik desítek let. I proto jej ŘSD vypsalo v předstihu, protože s množstvím dodatečných informací a prodlužováním termínu počítalo.

Začátkem srpna ŘSD získalo na úsek Trutnov – státní hranice stavební povolení. Současně ŘSD v daném úseku dokončuje majetkoprávní přípravu a již dělá archeologický průzkum. Samotná stavba dálnice by by podle Mátla mohla začít v posledním čtvrtletí letošního roku.

ČTK
Foto: Miloš Šálek