Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

Začala oprava mostu ve Volanově, potrvá čtyři měsíce

2. 8. 2023

Začala oprava mostu ve Volanově, potrvá čtyři měsíce 0 snímků
Dnes začala oprava mostu ve Volanově. V místě prací je omezen provoz. V pátek by měla začít úplná uzavírka v Jičínské ulici. Demolice starého mostu a výstavba nového potrvají do konce listopadu dle informací na webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Most a Jičínská ulice jsou součástí hlavního silničního tahu I/16 z Trutnova na Jičín. Při úplné uzavírce silnice v místě prací budou muset řidiči jezdit až do konce října objížďkou přes Hostinné, čímž se jim cesta prodlouží.

„V tuto chvíli vozidla jezdí kyvadlově na semafor. Ve čtvrtek doopraví objízdnou trasu v ulici U Sokolovny a v pátek by měla začít úplná uzavírka v Jičínské ulici,“ uvedla tisková mluvčí Trutnova Michaela Dědková s odkazem na informace ŘSD. Podle ní byla silnice v místě prací dnes už dočasně uzavřena.

Opravovaný most je v Jičínské ulici u křižovatky s ulicemi Letní a U Sokolovny. ŘSD dá most kompletně zbourat, protože je ve špatném technickém stavu. Nahradí ho nová mostní konstrukce. Podle radnice úzký prostor v místě neumožňuje stavbu provizorního přemostění.

Obyvatelé Trutnova budou moci uzavřený úsek objet ulicí U Sokolovny. Provoz v ulici bude kyvadlový a řízený semafory. Řidiči by u sebe měli mít doklad prokazující jejich trvalé bydliště v Trutnově, podle radnice to bude policie kontrolovat. Lidé z Vlčic, Pilníkova, Starých Buků a Chotěvic budou moci uzavírku objet přes obec Vlčice a po Vlčické ulici.

(bog, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek