Pondělí

27. května 2024

Nyní

21°

Zítra

20°

Svátek má

Dokončení druhé etapy modernizace nemocnice vyjde na 175 milionů

21. 9. 2023

page.Name
Královéhradecký kraj vypsal začátkem září soutěž na dostavbu budovy oddělení klinické biochemie a nástavbu provozně technického objektu v Oblastní nemocnici Trutnov. Předpokládaná cena zakázky je 175 milionů korun bez DPH. Jde o součást druhé etapy modernizace krajské trutnovské nemocnice.

Kraj práce na začátku léta pozastavil, protože nesouhlasil se zvýšením ceny ze strany tehdejšího dodavatele prací. Smlouvu s dosavadní firmou ukončil. „Termín pro podání nabídek je konec října," uvedl mluvčí hejtmanství Dan Lechmann.

Stavební práce byly rozděleny do dvou etap, první skončila v říjnu 2020. V druhé etapě zhotovitel zboural původní budovu a zahájil výstavbu laboratoří. Podle hejtmanství jsou hotové základy a přízemní část budovy. Předpoklad dokončení stavby byl před přerušením prací začátek roku 2024, nový termín dokončení by měl být během roku 2024.

Z původní ceny 265 milionů korun na obě etapy bylo již vynaloženo na první etapu a na provedené práce druhé etapy přes 89,7 milionu korun. Z původního příslibu tedy zbývá podle hejtmanství 175 milionu korun. Oproti předpokladům se náklady zvýšily o 35 milionů korun.

„V rámci aktualizace projektové dokumentace došlo k navýšení původní částky 265 milionů korun na obě etapy o 35 milionů korun. I s dostavbou by nyní celková částka na obě etapy výstavby nových laboratoří a transfuzního oddělení v Oblastní nemocnici Trutnov neměla přesáhnout 300 milionů korun,“ uvedl Lechmann.

Investorem je Královéhradecký kraj, kterému nemocnice patří. V objektu laboratoří se počítá i s umístěním oddělení ambulantní rehabilitace. V novém třípodlažním objektu bude rehabilitace, hematologie a transfuzní stanice. Železobetonová stavba bude provozně navazovat na objekt laboratoří mikrobiologie a biochemie.

Pokračuje také projekční příprava pro stavbu dalšího objektu v areálu trutnovské nemocnice, pavilonu urgentního příjmu a JIP. Na nový pavilon urgentního příjmu chce kraj vynaložit téměř 338 milionů korun. Do konce roku chce vybrat v soutěži dodavatele a zahájení stavby plánuje na příští rok.

Trutnovská nemocnice by měla mít také nový parkovací dům s kapacitou téměř 300 míst. Letos by měla být hotová projektová dokumentace. Kraj do budoucna plánuje v areálu nemocnice také pavilon pro akutní lůžkovou péči s kapacitou 130 lůžek. Na podzim by kraj chtěl mít vybraného projektanta, náklady na výstavbu odhaduje zhruba na 300 milionů korun.

Do trutnovské nemocnice kraj investuje a plánuje investovat částku v součtu kolem jedné miliardy korun.

ČTK
Foto: Michal Bogáň