Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Hurá do školy! Do prvních tříd dnes v Trutnově nastoupilo 315 dětí

4. 9. 2023

Hurá do školy! Do prvních tříd dnes v Trutnově nastoupilo 315 dětí 0 snímků
Začal nový školní rok. Do lavic v trutnovských základních školách dnes usedlo 3136 žáků. Nejsledovanější byl podle tradice nástup prvňáků. Poprvé jich dnes přišlo do školy 315.

Většina dorazila s rodiči nebo prarodiči, s novými aktovkami na zádech a někteří i s kornoutem sladkostí v ruce. Školy je přivítaly slavnostně, jak bývá zvykem. Například 64 prvňákům největší trutnovské Základní školy Komenského popřáli šťastný vstup do nové životní etapy starosta města Michal Rosa a ředitel školy Petr Horčička.

Na prvňáky čekala řada drobných překvapení a dárků. Například v poříčské školy náchodské děti fasovaly mimo jiné balíčky, které obsahují reflexní batůžek se stahovacími šňůrkami, praktický box na svačinu, reflexní přívěšek na školní batoh a pracovní sešit Ferda v autoškole aneb Jak opičák k řidičskému průkazu přišel. Balíčky školákům připravil Královéhradecký kraj.

První školní den na Mládežnické

Fotogalerii si prohlédněte ZDE

Trutnov je zřizovatelem sedmi základních škol. „V nich je v novém školním roce otevřeno šestnáct běžných prvních tříd a jedna speciální třída,“ upozornila mluvčí radnice Michaela Dědková.

Nejvíc prvňáků hlásí škola Komenského (64), kpt. Jaroše (59), Mládežnická (55) a V Domcích (50). Méně dětí mají na R. Frimla (34) a v Náchodské (33). Škola pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami Voletiny má 5 prvňáků.

Do krajským úřadem zřizované Mateřské, Základní a Praktické škole v Horním Starém Městě přibylo k dosavadním 66 žákům 6 prvňáků.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová a Karel Slavík