Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Na Mládežce začala rekonstrukce stadionu, bude stát 18 milionů

12. 9. 2023

page.Name
Nová umělka, tartanový ovál i workoutové hřiště. Trutnovská radnice pokračuje v rekonstrukci atletických stadionů u základních škol a po ZŠ R. Frimla a ZŠ V Domcích se nového sportovního areálu dočká i ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě.

„Rádi se chlubíme tím, že Trutnov má skvělé sportovní zázemí, a jeho základ tvoří sportovní areály u škol. Proto se na ně v poslední době soustředíme. Toto je již třetí sportoviště, které budeme rekonstruovat. Víme, že před sebou máme ještě dva velké úkoly – zlepšení sportovního zázemí u školy Náchodská v Poříčí a největší výzvou bude vytvoření sportoviště u ZŠ kpt. Jaroše, které v současné době úplně chybí,“ popisuje plány starosta Trutnova Michal Rosa.

Kompletní oprava sportovního areálu Mládežky začala na počátku září a dokončena by měla být do konce listopadu. Žáci se mohou těšit na nový povrch fotbalového stadionu, kde bude položena umělá tráva. Počítá se s novými ochrannými sítěmi i brankami. „Celkové opravy se dočká také atletický ovál, který bude z tartanu, upravíme skok do dálky, nově doděláme vrhačský prostor a workoutové hřiště,“ vyjmenovává změny trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Rekonstrukci stadionu provede firma Swietelsky stavební za necelých 18 milionů korun. Radnice však chce na tuto rekonstrukci usilovat o dotaci. Až bude stadion hotový, počítá se s možností využití areálu ze strany veřejnosti v odpoledních hodinách. „S vedením školy připravujeme provozní řád a možnosti využití sportovního areálu pro širokou veřejnost. Půjde o podobný systém, který funguje na jiných našich školách,“ uzavírá Tomáš Hendrych.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jiří Šembera