Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Nabídneme lidem, aby mohli do kina chodit co nejvíc

8. 9. 2023

page.Name
Zrenovované Kino Vesmír se po čtvrtečním otevření pomalu rozjíždí na plné obrátky. V úvodní den promítalo jen jednou, ale na neděli už chystá projekci čtyř filmů. Trutnované tak mají nezvykle velkou možnost výběru. Můžou navíc velmi pohodlně usednout do hlediště a sledovat ve špičkové kvalitě filmy na stříbrném plátně. „Všechny zvu, ať přijdou. Stojí to za to!“ říká Libor Kasík, ředitel Uffa, pod které kino patří. K rozhovoru pro Trutnovinky přizval i vedoucí kina Annu Jerhotovou.

Trutnované toužili po novém kině dlouho. Myslím, že většina se těší. Jak to máte vy?
Kasík: Jsem hlavně rád, že se to stalo. Měl jsem to jako svou osobní prioritu, když jsem na podzim roku 2018 kandidoval do trutnovského zastupitelstva. Cítil jsem velkou touhu Trutnováků, aby se už s kinem něco udělalo, aby se tam už nemuselo sedět na neseditelných starých sedačkách, aby už nemuseli jezdit do kina jinam.

Jak často bude trutnovské kino promítat?
Jerhotová: Od pondělí do středy bude promítat vždy dva filmy denně, ve čtvrtek tři a v pátek, sobotu a neděli vždy čtyři. Týdně tak Vesmír promítne jedenadvacet filmů.
Kasík: Před rekonstrukcí kino promítalo polovinu. Uvidíme, jaký bude divácký zájem. Podle něj případně počet představení upravíme.

 

Bude se promítat denně v obou sálech?
Jerhotová: Ano! Chceme nabídnout návštěvníkům možnost chodit do kina co nejvíc. Takže oba sály budou hrát každý den. Na konci týdne, kdy bývá návštěvnost kvůli víkendu vyšší, budeme hrát čtyřikrát denně.
Kasík: Rozjíždíme kino v této podobě a uvidíme, jak se to osvědčí a jaká bude poptávka. Jsme flexibilní a nachystaní to případně měnit.

Mění se s novým kinem i jeho program?
Kasík: Změnili jsme schéma a systém. Program už nebudeme zveřejňovat na měsíc dopředu, ale vždy po dvou týdnech a maximálně na dva týdny dopředu, podobně jako většina kin v Česku. Je to výhodnější a flexibilnější, operativně totiž program můžeme měnit podle diváckého zájmu.
Jerhotová: Chceme se přiblížit trendu, který je zavedený v multikinech. Budeme měnit program podle aktuálního diváckého zájmu. Například v případě vysoké návštěvnosti můžeme nasazovat reprízy, naopak málo navštěvované filmy nebudeme opa kovat. Díky rozvoji digitalizace a internetu máme stejný přístup k premiérám jako multiplexy. Už před covidem jsme tu měli premiéry zahraničních snímků prakticky ve stejné dny jako multikina. Vycházejí většinou na čtvrtek, od pátku už byly k vidění tady ve Vesmíru.

Podle jakých kritérií budete filmy nasazovat do velkého či malého sálu?
Jerhotová: Do velkého sálu počítáme s premiérami a filmy, u kterých se předpokládá velká návštěv nost. Menší sál chceme využívat jako reprízový. Bude v něm pravidelný den pro artové filmy nebo například pro severskou filmařskou produkci, která je nesmírně rozsáhlá. V menším sále se budou promítat pásma pohádek pro děti. Pro ty nejmenší chceme promítat i dopoledne.
Kasík: Filmový trh je dnes jiný než v minulosti. Je v něm velká řada produkcí, kterým chceme dát šanci, a uvidíme, zda tady v Trutnově najdou diváky.

Možná diváky přitáhne i nový typ občerstvení…
Jerhotová: Gastroprovoz je vybavený automaty na výrobu oblíbeného nachos a popcornu. Počítáme s tím, že si tady lidé budou kupovat také nápoje, součástí sedadel jsou držáky na kelímky.
Kasík: Vím, že někteří lidé se na to těší, a jiným zase naopak křoupání nachos nebo popcornu vadí, může je i rušit. Doufám, že diváci v kině Vesmír k sobě budou v tomto ohleduplní.

KINO VESMÍR PROMÍTÁ
sobota 9. září

18.30  Barbie

neděle 10. září
10.00  Krakenteena Ruby
11.00  Barbie
12.30  Onemanshow - The Movie
14.00  Gran Turismo
15.00  Nikdy neříkej nikdy

pondělí 11. září
17.30  Strážci Galaxie: Volume 3

úterý 12. září
17.30  Mluv se mnou!
19.00  Dvě slova jako klíč

středa 13. září
17.30  Strážci Galaxie: Volume 3
19.00  Dvě slova jako klíč

čtvrtek 14. září
15.30  Blue Beetle
18.00  Oppenheimer
18.30  Letní světlo, a pak přijde noc
19.00  Strašidelný dům

Nákup vstupenek se nemění?
Jerhotová: Princip zůstává stejný. Kdo chce, může si lístky do kina koupit online na našem webu nebo osobně v recepci Uffa a v Infocentru na Krakonošově náměstí. V kině bude půl hodiny před promítáním otevřená pokladna, kde si lidé můžou koupit vstupenky nejen na aktuální film, ale i na ty, které se budou promítat v příštích dnech.
Kasík: Program bude zveřejňovaný na našem webu, na plakátovacích plochách a v Trutnovinkách.

Změní se cena vstupného?
Jerhotová: U filmů určuje cenu lístků distributor. S objednaným filmem obdržíme jako kino doporučené minimální vstupné. Vzhledem k tomu, že ne jsme multiplex, se ve většině případů držíme právě doporučených minimálních cen.
Kasík: Takže u nás budou vstupenky s velkou pravděpodobností levnější než v multiplexech.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek