Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Vysněná tečka za hudební beneficí. Pepíček dostal elektrický vozík

14. 9. 2023

Vysněná tečka za hudební beneficí. Pepíček dostal elektrický vozík 0 snímků
Na pódiu vystoupili písničkář Michal Horák, kapela Medvěd 009, beatboxer Dominik Mráz a rappeři Sharlota a Renne Dang. Vzpomínáte si, jak se v pátek 12. května v trutnovském Uffu uskutečnil první ročník Benefičního koncertu Dva světy? Cílem hudební benefice bylo vybrat peníze na speciální elektrický vozík pro Pepíčka Křenka z Poříčí, který trpí svalovou dystrofií. Minulý týden došlo k předání tohoto speciální vozíku, který usnadní fungování celé rodině.

Po čtyřech měsících přeměřování, zkoušení a výroby se Pepíček konečně dočkal a firma Medicco mu přivezla domů vysněný vozík. „Bylo to strašně emotivní. Pepíček je veselý kluk a naším cílem bylo, aby v září do školy už dojel na novém elektrickém vozíku, a tak jsme moc rádi, že to vše klaplo, i když to nebyla úplně jednoduchá, ale to nás nezastavilo,“ uvedli pořadatelé benefičního koncertu Jaroslav Mazáč a Lucie Poláčková z Oblastní charity Trutnov.

Když Pepíčkovi vozík slíbili, už nešlo couvnout zpátky. Na jeho pořízení bylo potřeba vybrat částku přes 130 tisíc korun, což se podařilo nejen díky vstupnému, ale také štědrým dárcům. „Chtěla bych moc poděkovat všem lidem, kteří nám k novému vozíku finančním příspěvkem pomohli,“ povídala se slzami v očích maminka Pepíčka, Eva Křenková.

(bog, tz-jma)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv pořadatelů Benefičního koncertu pro Pepíčka