Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nad Struhou už je umístěna celá konstrukce nové lávky

10. 3. 2024

Nad Struhou už je umístěna celá konstrukce nové lávky 35 snímků
V noci o páteční půlnoci přivezli z Novin pod Ralskem do Trutnova druhou část konstrukce nové lávky pro pěší a cyklisty nad Struhou a hned od sobotních ranních hodin probíhalo za pomoci jeřábu její umístění. Tato montáž trvala několik hodin do odpoledne, kdy byla druhá část připojena k prvnímu dílu, který stavbaři ze společnosti Eurovia CS instalovali už v prosinci.

Zhruba patnáctitunovou konstrukci, kterou vyráběla firma Aerolux, museli nejprve technici pod správným úhlem „přivázat“ k jeřábu, aby poté byla vyzvednuta a usazena na ložiska. Na první pokus se to nepovedlo, a tak museli celou operaci ještě jednou opakovat. Poté provedli provizorní sváry a kompletně svařit celou lávku by měli v pondělí.

„V dalších dnech se budou dávat do lávky trapézové plechy, na které přijde ještě výztuha. Pak se bude betonovat mostovka, a až to bude vybetonované, můžeme zase obnovit provoz pod lávkou,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje města Trutnova David Jelínek. Uzavírka hlavního průtahu městem v ulici Na Struze by měla trvat do neděle 24. března. Objízdná trasa nyní vede ulicemi Československé armády a Úpské nábřeží.  

Další práce - zasklívání lávky, montáž střešního pláště, elektroinstalace, dodělávání předpolí a závěrečné zídky - se budou odehrávat už za provozu.

 

Nová lávka od projektanta Ivana Šíra, která spojuje centrum města s Kryblicí, začne sloužit lidem na přelomu dubna a května. Celkové náklady na pořízení lávky jsou 29 milionů korun, nicméně trutnovská radnice získala na stavbu dotaci 24 milionů korun od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek