Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Nad Struhou už je umístěna celá konstrukce nové lávky

10. 3. 2024

Nad Struhou už je umístěna celá konstrukce nové lávky 35 snímků
V noci o páteční půlnoci přivezli z Novin pod Ralskem do Trutnova druhou část konstrukce nové lávky pro pěší a cyklisty nad Struhou a hned od sobotních ranních hodin probíhalo za pomoci jeřábu její umístění. Tato montáž trvala několik hodin do odpoledne, kdy byla druhá část připojena k prvnímu dílu, který stavbaři ze společnosti Eurovia CS instalovali už v prosinci.

Zhruba patnáctitunovou konstrukci, kterou vyráběla firma Aerolux, museli nejprve technici pod správným úhlem „přivázat“ k jeřábu, aby poté byla vyzvednuta a usazena na ložiska. Na první pokus se to nepovedlo, a tak museli celou operaci ještě jednou opakovat. Poté provedli provizorní sváry a kompletně svařit celou lávku by měli v pondělí.

„V dalších dnech se budou dávat do lávky trapézové plechy, na které přijde ještě výztuha. Pak se bude betonovat mostovka, a až to bude vybetonované, můžeme zase obnovit provoz pod lávkou,“ vysvětlil vedoucí odboru rozvoje města Trutnova David Jelínek. Uzavírka hlavního průtahu městem v ulici Na Struze by měla trvat do neděle 24. března. Objízdná trasa nyní vede ulicemi Československé armády a Úpské nábřeží.  

Další práce - zasklívání lávky, montáž střešního pláště, elektroinstalace, dodělávání předpolí a závěrečné zídky - se budou odehrávat už za provozu.

 

Nová lávka od projektanta Ivana Šíra, která spojuje centrum města s Kryblicí, začne sloužit lidem na přelomu dubna a května. Celkové náklady na pořízení lávky jsou 29 milionů korun, nicméně trutnovská radnice získala na stavbu dotaci 24 milionů korun od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek