Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Rekonstrukce lávky přes Struhu je ve finále, na dva týdny omezí dopravu

6. 3. 2024

Rekonstrukce lávky přes Struhu je ve finále, na dva týdny omezí dopravu 8 snímků
Blíží se poslední etapa opravy skleněné lávky, která nad hlavním silničním průtahem městem spojuje centrum s Kryblicí. V sobotu 9. března se začne instalovat druhá část konstrukce celkem 46 metrů dlouhé lávky, první část stavbaři instalovali v prosinci. Uzavírka ulice Na Struze potrvá do neděle 24. března. Otevření lávky se plánuje na přelom dubna a května.

„Půjde o poslední úplnou uzavírku spojenou s opravou lávky. Po umístění konstrukce se budou montovat trapézové plechy s výztuží, poté se vybetonuje mostovka. Zbytek prací, jako je například zasklení lávky, zastřešení bude probíhat za provozu," sdělila tisková mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Objízdná trasa povede ulicemi Československé armády a Úpské nábřeží. „Termín uzavírky byl zvolen z důvodu konání jarních prázdnin, kdy žáci a studenti nejezdí do škol, aby byla doprava v Trutnově co nejméně zatížena," uvedla Dědková. V době úplné uzavírky bude opět vytvořen provizorní přechod pro chodce z ulice Pod Sadem do ulice K Příkopu a naopak. Momentálně lidé mohli přejít hlavní silnici přímo na přechodu pod lávkou. 

Rekonstrukce lávky pro pěší a cyklisty začala v srpnu loňského roku, kdy došlo k demontáži původního přemostění z 90. let minulého století, které už bylo ve velmi špatném stavu. Radnice se rozhodla pro úplnou výměnu. Lávku staví společnost Eurovia CS.

První část lávky, zhruba 24 metrů dlouhá a 17 tun těžká ocelová kostra, byla do Trutnova přivezena ráno 5. prosince ze Stráže pod Ralskem, kde ji vyrobila firma Aerolux. Z korby nákladního auta ji na připravené betonové piloty umístil speciální jeřáb. Usazení trvalo asi hodinu. 

Nová lávka od projektanta Ivana Šíra začne sloužit lidem na přelomu dubna a května. Celkové náklady jsou 29 milionů korun. Trutnovská radnice však získala na stavbu dotaci 24 milionů korun od Státního fondu dopravní infrastruktury. 

(bog, tz-mdě, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň