Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Rekonstrukce lávky přes Struhu je ve finále, na dva týdny omezí dopravu

6. 3. 2024

Rekonstrukce lávky přes Struhu je ve finále, na dva týdny omezí dopravu 8 snímků
Blíží se poslední etapa opravy skleněné lávky, která nad hlavním silničním průtahem městem spojuje centrum s Kryblicí. V sobotu 9. března se začne instalovat druhá část konstrukce celkem 46 metrů dlouhé lávky, první část stavbaři instalovali v prosinci. Uzavírka ulice Na Struze potrvá do neděle 24. března. Otevření lávky se plánuje na přelom dubna a května.

„Půjde o poslední úplnou uzavírku spojenou s opravou lávky. Po umístění konstrukce se budou montovat trapézové plechy s výztuží, poté se vybetonuje mostovka. Zbytek prací, jako je například zasklení lávky, zastřešení bude probíhat za provozu," sdělila tisková mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Objízdná trasa povede ulicemi Československé armády a Úpské nábřeží. „Termín uzavírky byl zvolen z důvodu konání jarních prázdnin, kdy žáci a studenti nejezdí do škol, aby byla doprava v Trutnově co nejméně zatížena," uvedla Dědková. V době úplné uzavírky bude opět vytvořen provizorní přechod pro chodce z ulice Pod Sadem do ulice K Příkopu a naopak. Momentálně lidé mohli přejít hlavní silnici přímo na přechodu pod lávkou. 

Rekonstrukce lávky pro pěší a cyklisty začala v srpnu loňského roku, kdy došlo k demontáži původního přemostění z 90. let minulého století, které už bylo ve velmi špatném stavu. Radnice se rozhodla pro úplnou výměnu. Lávku staví společnost Eurovia CS.

První část lávky, zhruba 24 metrů dlouhá a 17 tun těžká ocelová kostra, byla do Trutnova přivezena ráno 5. prosince ze Stráže pod Ralskem, kde ji vyrobila firma Aerolux. Z korby nákladního auta ji na připravené betonové piloty umístil speciální jeřáb. Usazení trvalo asi hodinu. 

Nová lávka od projektanta Ivana Šíra začne sloužit lidem na přelomu dubna a května. Celkové náklady jsou 29 milionů korun. Trutnovská radnice však získala na stavbu dotaci 24 milionů korun od Státního fondu dopravní infrastruktury. 

(bog, tz-mdě, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň