Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Silnice přes Babí bude tři měsíce úplně uzavřena

30. 3. 2024

page.Name
Už za pár dní začne opět uzavírka silnice přes Babí. Trvat bude tři měsíce. Důvodem je dokončení prací na vybudování nové kanalizační sítě, které bude provádět trutnovská společnost VaK.

Podle vyjádření firmy bude silnice uzavřena od 2. dubna. Na Velikonoční pondělí by řidiči ještě měli projet.

Úplná uzavírka potrvá do 23. června. Objízdná trasa povede přes Zlatou Olešnici a Bernartice. Od 23. června do 28. července bude platit částečná, kdy vozidla projedou s omezením za kyvadlového provozu.

Rezidenti a vozidla IZS budou mít vjezd povolený po celou dobu prací. Autobusové spoje budou omezeny s ohledem na práce na stavbě a obslužnost žáků do škol. O víkendech projedou autobusy bez omezení.

I přestože se silnice na Babí znovu rozkope, s novým povrchem tady letos kraj, který bude zadavatelem a investorem akce, zatím nepočítá. „Plán na celkovou rekonstrukci byl bohužel z letošního roku posunut na období 2025, 2026. Jedním z důvodů je odvolání ekologické organizace proti záměru kácení stromů podél vozovky,“ sdělil starosta Žacléře Aleš Vaníček. Právě občany jeho města stav komunikace velmi zajímá, jelikož velké množství občanů tudy jezdí. „Doufejme, že po ukončení uzavírky bude stav silnice podstatně lepší, neboť vyhlídka na nový povrch je ještě dost vzdálená,“ dodal.

Zvolit objízdnou trasu budou muset také zájemci o návštěvu pevnosti Stachelberg.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz