Sobota

15. června 2024

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

FOTO: České lesnické dny nabídly pestrou paletu oborů, zúčastnil se i ministr

9. 6. 2024

FOTO:  České lesnické dny nabídly pestrou paletu oborů, zúčastnil se i ministr 109 snímků
Užít si krásné dva dny v přírodě a poznat práci v lese. To by mohlo být motto druhého ročníku výstavy s názvem České lesnické dny, která se konala v pátek a včera v krásném prostředí Školního polesí v Horním Starém Městě. Pořadatelem této události byla Česká lesnická akademie Trutnov a letošního ročníků se zúčastnil i ministr zemědělství Marek Výborný.

Ministr s ostatními hosty také pokřtil novou knihu pro střední školy nazvanou Nauka o lesním prostředí. Poté procházeli jednotlivými stanovišti, které byly součástí Českých lesnických. Hlavním cílem této akce bylo zaměření na lesní techniku, potřeby související s myslivostí a lesnictvím, lesnické oblečení, odborné přednášky a další doprovodné aktivity.

Snahou pořadatelů bylo zvýšit zájem mladé generace o studium lesnictví v rámci celé České republiky. Výstavy se zúčastn ily nejen lesnické firmy či školy, ale také správci, vlastníci lesů a zahraniční zástupci z lesnického sektoru. Akademie kromě lesnictví mimo jiné nabízí stud ium ekologi e a životní prostředí, operátora harvestoru nebo lesního mechanizátora.

Pestrá je rovněž nabídka mimoškolních aktivit, kdy se lze věnovat myslivosti, sportu a studenti se mohou zapojit do několika kroužků, jako jsou trubačský, kynologický, včelařský, myslivecký či střelecký. Škola disponuje i zajímavým vybavením, například meteorologickou stanicí, školní mi chat ami , střelnic í , arboret em , včelí mi úly nebo kotc i pro školní psy.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek