Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

FOTO: Skvělá piva a výborná muzika, Krakonošovo náměstí žilo Pivofestem

9. 6. 2024

FOTO: Skvělá piva a výborná muzika, Krakonošovo náměstí žilo Pivofestem 86 snímků
Krásné slunečné letní počasí a skvělá nálada. Tak to včera od pravého poledne až do pozdních nočních hodin vypadalo na Krakonošově náměstí v Trutnově. Konal se zde totiž již 19. ročník Pivofestu 2024, který přilákal značné množství trutnovských obyvatel i přespolních návštěvníků města, kteří si to jaksepatří užívali.

Protože je tato událost především o pivu, mohli příchozí ochutnat pěnivé moky z celkem patnácti nejen minipivovarů, ale také z nestornoucích značek. K Pivofestu neodmyslitelně patří i dobrá muzika. Patrně největšími hvězdami letošního ročníku byla kapela Vltava v čele se zpěvákem a kytaristou Robertem Nebřenským a na večer přišli i fanoušci rockového zpěváka, skladatele a bubeníka Davida Kollera, který to na pódiu pořádně rozjel.

Všichni zúčastnění, kterým se nechtělo domů, se už těší na jubilejní 20. ročník Pivofestu v příštím roce. Hlavní organizátor akce, kterým je Daniel Šafr, má už nějaké plány, jak tento kulatý ročník oslavit, ale zatím nechtěl prozradit žádné bližší podrobnosti. „Přál bych si ale, abychom to zase všichni pořádně oslavili společně. Pivofest je jedinečná příležitost k setkání a radosti při chutném pivu a dobré hudbě,“ uvedl Šafr.

Hynek Šnajdar hynek@trutnovinky.cz Foto: Tomáš Šálek, Miloš Šálek