Sobota

15. června 2024

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

Horní Staré Město i letos ožije díky Českým lesnickým dnům!

5. 6. 2024 Komerční sdělení

page.Name
Ve dnech 7. – 8. 6. 2024 pořádá Česká lesnická akademie Trutnov druhý ročník výstavy s názvem České lesnické dny, která je zaměřena na lesní a zahradní techniku, potřeby související s myslivostí, lesnictvím a zahradou, outdoorové oblečení, odborné přednášky a další doprovodné aktivity. „Naší snahou je přiblížit obor lesnictví široké veřejnosti s cílem zvýšit zájem mladé generace o studium lesnictví v rámci celé České republiky,“ dodává ředitel školy Ing. Miloš Pochobradský, za jehož téměř 5leté působení došlo k několika významným změnám.

Škola prošla velkou proměnou a kromě lesnictví zde můžete studovat také ekologii a životní prostředí, operátora harvestoru nebo lesního mechanizátora. Škola se z pohledu techniky řadí mezi nejvybavenější lesnické školy v ČR a nejen to. Najdete zde meteorologickou stanici, školní chaty, střelnice, arboretum, včelí úly nebo třeba kotce pro školní psy.

Pestrá je nabídka mimoškolních aktivit, kde si každý přijde na své, ať už jste milovníky myslivosti, sportu, nebo otužování. Mezi oblíbené kroužky patří trubačský, kynologický, včelařský, myslivecký, ale také střelecký.

Během studia mají studenti možnost získat u vybraných oborů řidičské oprávnění za zvýhodněnou cenu, zbrojní průkaz nebo oprávnění pro práci s motorovou pilou a křovinořezem. Velkou devízou je školní polesí o rozloze cca 1 000 ha, kde studenti vykonávají praxi, která jsou praktickým základem pro budoucí povolání. Na učňovském oboru lze získat stipendium. Tento obor má velkou budoucnost, protože kvalifikovaných lidí pracujících v naší přírodě je stále málo. Poptávka po kvalifikovaných dělnických profesích v lesnictví a ochraně přírody je obrovská. Tříletý učňovský obor je zakončen závěrečnou zkouškou a absolvent získá výuční list. V rámci školy je také možný přestupek na maturitní obor.

Novinkou je zajímavá práce se živým koněm v přírodě. Živý kůň přináší nové dimenze výuky na oboru lesní mechanizátor a propojuje tradiční metody lesního hospodaření s moderním vzdělávacím přístupem. Jak vypadá práce s živým koněm? To přijďte zjistit na České lesnické dny. Program pro celou rodinu zajištěn.

Hlavním partnerem akce jsou Lesy České republiky sp, Město Trutnov a Ministerstvo zemědělství ČR.

www.clatrutnov.cz