Sobota

15. června 2024

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

Pivofest je o setkávání u dobrého moku, největší hvězdou letos bude David Koller

4. 6. 2024

page.Name
Není pochyb o tom, že pivo je v české kotlině odnepaměti považováno za národní nápoj. Všichni, kdo v sobotu dorazí na Krakonošovo náměstí v Trutnově, kde bude v pravé poledne zahájen již 19. ročník Pivofestu 2024, se o této skutečnosti mohou sami osobně přesvědčit.

Při této opulentní a hojně navštěvované události představí své pěnivé moky řada lokálních minipivovarů i nestárnoucích klasik. Z fajnového výběru se budou pít piva Trautenberk, Sněžka, Klenot, Malý Janek, Primátor, Tambor, Radegast, domácí Krakonoš a mnohé další. „Některé zúčastněné pivovary jsou stálice, ale i letos si zde odbudou své premiéry další pivovary, jako například Agent, Louka, Morava či Bakovský pivovar,“ prozradil pořadatel této akce Daniel Šafr, který sám má k pivu kladný vztah. „Mám rád svrchně kvašená silnější piva. V létě po cyklistickém výletě to ale musí být spodně kvašené, světlé, dobře chlazené pivo pro osvěžení,“ prozradil.

Pivofest se za dobu své existence v Trutnově těší oblibě tisíců návštěvníků, kteří za tradičními slavnostmi „tekutého chleba“ míří do centra města i z více než sto kilometrů vzdálených míst v republice. Na své si druhou červnovou sobotu samozřejmě přijdou nejen milovníci piva, ale rovněž příznivci kvalitní hudby, která dokáže spolehlivě rozhýbat celé náměstí i přilehlé ulice.

Už ve 13 hodin se lze těšit na trutnovskou country skupinu Pěna. Tu v 15 hodin na pódiu vystřídá zpěvák Jakub Děkan. Úderem 17. hodiny bude jeviště patřit revivalové hudební skupině Jam & Bazar z Vrchlabí, v jejímž podání ve stylově nadupané show zazní největší hity takových hvězd, jako jsou ABBA, Boney M, Suzi Quatro či Blondie. V 19 hodin to rozjede Vltava v čele se zpěvákem a kytaristou Robertem Nebřenským. Tato skupina je jednou z nejosobitějších domácích kapel a stálicí české klubové i festivalové scény.

Největší hudební hvězdou letošních pivních slavností však bude rockový zpěvák, skladatel a bubeník David Koller, který své četné fanoušky svým vystoupením potěší ve 21 hodin. Finále letošního Pivofestu obstará ve 23 hodin kapela Divokej Bill revival. A podle jakého klíče organizátor Pivofestu interprety vybírá? „Jsou kapely, kterými si dělám radost, mezi něž letos patří Vltava. Potom jsou to skupiny regionálního ražení, jež mě provázely od mého mládí, což je Jam & Bazar. Srdcovkou je samozřejmě také David Koller,“ vyjmenoval Šafr, jenž návštěvníkům akce popřál, aby na letošním Pivofestu měli především radost z možnosti setkat se s ostatními a společně si popovídat u dobrého piva a kvalitní hudby.

„Myslím, že to je v naší společnosti v dnešní hektické a vypjaté době hodně důležité. Zastavit se a společně si vychutnat pověstné tady a teď. Z nedávné minulosti víme, že společné setkávání zase tak samozřejmá věc není. A usměvavé bezstarostné tváře, které na Pivofestu pravidelně vídám, mi dělávají velkou radost,“ uvedl Daniel Šafr. Ten už zároveň spřádá plány pro příští jubilejní 20. ročník. „Nechci zatím prozrazovat žádné podrobnosti, ale přál bych si, abychom to jubileum jaksepatří oslavili,“ dodal.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Michal Kriegler