Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

ŘSD zamítlo námitky Budimexu proti vyloučení z tendru na D11, firma podá odvolání

5. 6. 2024

page.Name
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zamítlo námitky polské stavební společnosti Budimex proti jejímu vyloučení z výběrového řízení na stavbu úseku D11 z Trutnova na státní hranici s Polskem. Na síti X to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Společnosti nyní běží lhůta pro podání přezkumu postupu ŘSD k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

„Odvolací řízení je rozsáhlé. V dalším kroku plánujeme do 10. června podat odvolání k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodli jsme se zvolit tento postup, neboť jsme přesvědčeni, že naše nabídka je po všech stránkách plně konkurenceschopná a předložené reference naplňují požadavky projektu D11,“ sdělila tisková mluvčí Budimexu Diana Zyglewská.

Budimex původně tendr v hodnotě přes 11 miliard korun vyhrál, ale rozhodnutí ŘSD o jeho vítězství zrušil antimonopolní úřad. Následně ŘSD Budimex ze soutěže vyloučilo a firma proti tomu k ŘSD podala námitky.

K vyloučení Budimexu ŘSD přistoupilo v návaznosti na rozhodnutí ÚOHS, po kterém se tendr vrátil do hodnocení nabídek. Firma podle antimonopolního úřadu v tendru nesplnila podmínku technické kvalifikace. ŘSD začátkem května uvedlo, že Budimex ani přes opakované výzvy nedoložil plnění kvalifikačních kritérií.

Ředitel Mátl nedávno uvedl, že stavba zřejmě nezačne dříve než ke konci třetího čtvrtletí letošního roku. Původně ŘSD plánovalo, že stavbu s vybraným Budimexem zahájí loni v prosinci. Mátl uvedl, že stavba, která je největší soutěženou dálniční zakázkou v historii, je ze strany ŘSD připravena.

ČTK
Foto: Budimex