Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Lidé na Trutnovsku budou kvůli údržbě horkovodu několik dnů bez teplé vody

2. 7. 2024

page.Name
Tisíce domácností na Trutnovsku napojených na soustavu horkovodu Krkonoše společnosti ČEZ Teplárenská budou v červenci několik dní bez teplé vody a tepla. Důvodem přerušení dodávek je pravidelná kontrola a opravy rozvodů tepla a dalších zařízení před topnou sezonou 2024/2025.

Teplo pro soustavu vyrábí elektrárna v Poříčí u Trutnova. ČTK to řekla regionální mluvčí firmy ČEZ Šárka Lapáčková Beránková. V Trutnově, Úpici, Suchovršicích, Adamově a Bohuslavicích bude dodávka tepla a teplé vody přerušena od 5. do 12. července. Od 8. do 13. července nebudou mít teplo lokality a obce Poříčí, Nové Dvory, Dolní a Horní Staré Město, Kalná Voda, Mladé Buky, Svoboda nad Úpou, Horní Maršov, Lhota, Bezděkov, Slavětín a Radvanice. V Janských Lázních bude dodávka tepla zajištěna náhradním zdrojem.

Při odstávce techniky a montéři hlavně kontrolují tepelné rozvody a výměníkové stanice, udělují revize a případně mění dosluhující armatury. Trutnovská soustava centrálního zásobování teplem je po Hradci Králové největší v Královéhradeckém kraji. Parní, horkovodní a teplovodní síť poříčského zdroje měří 144 kilometrů.

Celkem ČEZ dodává na Trutnovsku teplo do 15 600 domácností. Topná sezóna na severu a výše položeném Trutnovsku začíná v Královéhradeckém kraji nejdříve. Loni kvůli mimořádně teplému začátku podzimu začala 4. října, v roce 2022 to bylo 15. září av roce 2021 se začalo topit již 1. září.

ČTK
Ilustrační foto: ČEZ