Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Nadšenec a pejskař vytváří v Úpě kaskády a brouzdaliště pro děti i psy

2. 7. 2024

Nadšenec a pejskař vytváří v Úpě kaskády a brouzdaliště pro děti i psy 8 snímků
Za viaduktem v Říční ulici na Středním Předměstí v Trutnově, kde byl nedávno zpevněn břeh řeky Úpy, začaly vznikat kaskády a brouzdaliště vytvořené z kamenů ze dna tohoto vodního toku. Jejich autorem je pejskař Marcel Krause, který touto aktivitou chce vytvořit podmínky pro volný čas dětí a venčení psů.

„Bydlím kousek od toho místa a chodím tam každý den venčit svého psa, který se rád koupe. Napadlo mě, že tam zkusím vytvořit menší přehradu, byla to taková improvizace. Nejdříve jsem udělal jednu malou přehradu a potom jsem k tomu přidal brouzdaliště, aby se tam mohly cachtat i malé děti. Pak už to pokračovalo a přidal se ke mně ještě jeden pán, který má malé dítě. Protože je letos málo vody, udělali jsem brouzdaliště, aby se tam děti mohly koupat,“ vysvětlil své kroky Krause.

I když tyto aktivity, kterým se stavitel věnuje od začátku letošních letních horkých dní, slavily úspěch, bohužel ale však byly někomu trnem v oku, a kaskády a brouzdaliště ničil. „Mě to ale neodradilo, a začal jsem je znovu dávat do kupy. Opět jsem na sebe a vedle sebe zase naskládal kameny, vytvořil přehradu, pod ní další a prostě tím vznikly kaskády,“ uvedl jejich tvůrce s tím, že v řece našel nepořádek a všemožné předměty, které vytáhl na břeh a potom je odnesl pryč.

Lidé, které na místě potkává s dětmi i psy, jsou nadšení, tuto činnost chválí a vítají. „Zatím jsem neměl žádnou negativní odezvu. Budu se snažit kaskády a brouzdaliště dále stavět a udržovat v dobrém stavu, aby mohly být využívány. Je tam dobrý přístup k vodě, takže to místo je pro mě ideální,“ řekl  Marcel Krause, kterého by potěšilo, kdyby jeho aktivity inspirovaly i ostatní a byl by rád, kdyby kaskády a brouzdaliště nikdo neničil. „Je to sice náročná činnost, protože kameny jsou poměrně těžké, ale dá se to zvládnout a člověk také zároveň dělá něco pro sebe i svoji kondici,“ dodal.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň