Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Participativní rozpočet vyhrála Městská zahrada s herními prvky

4. 7. 2024

page.Name
Druhý ročník Participativního rozpočtu města Trutnova má vítěze. Lidé dali nejvíce – 189 hlasů - projektu na vybudování Městské zahrády s herními prvky pro děti ve Vodní ulici na momentálně nevyužitém městském pozemku, který dříve sloužil jako zahrada. Autorkou návrhu je Hana Cinková.

Jsem si jistý, že městská zahrádka ve Vodní ulici vhodně doplní nabídku hřišť v centru města. Poskytne zázemí dětským skupinkám, které ve městě působí a jsou důležitým doplňkem k Mateřské škole Trutnov. Pro veřejnost také může být klidnější alternativou k oblíbenému hřišti u Uffa,“ řekl starosta města Michal Rosa. Zahájení realizace vítězného projektu je plánováno ještě letos na podzim s dokončením na jaře v závislosti na klimatických podmínkách.

Na pozemku, který bude nově oplocen, by měla vzniknout pergola či přístřešek s lavičkami, který poslouží jako zázemí pro návštěvníky, například děti z mateřských škol. „Na vyvýšených záhonech by děti mohly pěstovat, případně pozorovat, jak rostou jednotlivé druhy zeleniny nebo ovoce. Uvidí, jak probíhají procesy v přírodě, jako například kompostování, koloběh vody, zadržování dešťové vody ve městě a v krajině,“ uvedla autorka projektu. Provozní řád městské zahrady bude upřesněn.

Do druhého ročníku Participativního rozpočtu města Trutnova bylo zasláno celkem 502 platných hlasovacích formulářů. Hlasovat mohli občané města starší 12 let. Každý měl k dispozici dva kladné a jeden záporný hlas. Lidé vybírali ze čtyř projektů, z nichž vítězem se stal zmíněný návrh Hany Cinkové s názvem Městská zahrada s herními prvky. Projekt Bezbariéra, který zvítězil loni a cílí na bezbariérový vstup do podloubí v Bulharské ulici, se kvůli projektové přípravě a správcům inženýrských sítí zdržel. Jeho realizace by se však měla uskutečnit ještě letos na podzim.

Výsledek hlasování

Pořadí

Název projektu

Kladné hlasy

Záporné hlasy

Výsledek

1.

Městská zahrada s herními prvky

226

37

189

2.

Hřiště ve Voletinách

175

36

139

3.

Piknik na nábřeží

169

68

101

4.

Trutnovský městský holubník

197

102

95

(hyš-tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: MěÚ Trutnov