Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Ulici Vítězslava Nováka čeká přes léto oprava, skončí v půlce září

4. 7. 2024

page.Name
Opravy komunikací v České čtvrti v Trutnově pokračují. Letošní zásadní rekonstrukce se dočká část ulice Vítězslava Nováka s tím, že práce budou zahájeny v pondělí 8. července. V úseku mezi křižovatkami s ulicemi Šárka a Libušinka společnost VaK Trutnov nejprve vymění vodovod a kanalizaci a ČEZ Teplárenská provede kontrolu horkovodního potrubí.

„Poté město v tomto úseku opraví povrch vozovky a přilehlé chodníky. V rámci druhé etapy budeme pokračovat v opravě komunikace a chodníků až ke křižovatce s Lomní ulicí,“ vysvětlil David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města městského úřadu. Objízdná trasa povede Janáčkovou ulicí.

Finální úpravou v ulici budou dva zpomalovací prahy s cílem snížit rychlost vozidel v této lokalitě a zvýšit bezpečnost. Jeden bude instalován v blízkosti dětského hřiště Rákosníček a druhým bude kompletně vyvýšená křižovatka s Libušinkou. Odhadované náklady pro město Trutnov činí přibližně pět milionů korun včetně DPH. Rekonstrukce by měla být hotová v první polovině září.

V předchozích letech radnice v této čtvrti opravila ulice Národní, Blanická, Na Záduší, Česká a další. Na začátku července bude za kompletní uzavírky ve dvou etapách zahájena oprava části ulice Vítězslava Nováka.

(hyš-tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: MěÚ Trutnov