Středa

22. května 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Čarodějnice, sushi a Den v růžovém. Dvoračka má i nové hřiště a udírnu s grilem

27. 4. 2024 Komerční sdělení

Čarodějnice, sushi a Den v růžovém. Dvoračka má i nové hřiště a udírnu s grilem 9 snímků
Chladnějším dnům už snad definitivně odzvonilo, a tak se přímo nabízí zpříjemnit si den posezením na zahrádce v restauraci. Ideálním místem v Trutnově pro takovou pohodovou návštěvu je výletní hostinec Dvoračka. Hospůdka, kam se z města vydáte přes kopec, hlásí před letní sezonou pár novinek a chystá také několik zajímavých akcí.

Nejbližší událostí budou již úterní Čarodějnice. V den, kdy se po celé republice rozhoří ohně, připravuje restaurace pro své návštěvníky od 16 hodin tradiční opejkačku buřtů. „Od našeho řezníka budeme mít pro děti klasické špekáčky a pro dospělé speciální pikantnější. V akci bude rum Republika + cola za 48 korun,“ hlásí provozovatel restaurace Leoš Svoboda. Ten zároveň plánuje vytáhnout venkovní gril a pro hosty bude připravovat steaky.

V 19 hodin přijde na řadu i kulturní program, kdy na Dvoračce vystoupí pěvecké hudební seskupení Včelí královny. Be(e) Queens slaví roční narozeniny a Veronika Míka Vosáhlová, Petra Koukolová, Michaela Řeháková, Miroslava Kameníková a Lucie Středová pobaví svými songy děti i dospělé.

První květnový víkend (3. – 5. 5.) se Dvoračka změní v kousek Japonska a všichni milovníci tamějšího nejznámějšího jídla – sushi – by si neměli nechat ujít tuto gurmánskou příležitost. Do trutnovské restaurace už potřetí přijede oblíbený sushiman Luka Menolo, jenž představí svoje neskutečné variace nejen na sushi, ale i poke bowl. Pozor! Na akci je nutná rezervace.

Největší letní event chystá restaurace ve spolupráci s Králem vín na pátek 7. června – tzv. Den v růžovém. „Půjde o největší degustaci frizzante a růžových vín v České republice,“ poukazuje Leoš Svoboda. V rámci neomezené degustace ochutnáte více než 200 vzorků špičkových růžových a perlivých vín z Moravy a Čech, které byly přihlášené do jediné specializované soutěže růžových a perlivých vín u nás Jarovín - 21. ročník. V ceně vstupného 600 Kč je zahrnuta i ochutnávka grilovaných Dobřejovických klobás, skvělý kváskový chléb Breadway a přírodní pramenitá voda Šumavský pramen. „Zároveň budeme pro hosty připravovat i naše grilované speciality,“ doplňuje šéf restaurace.

A jelikož se akce jmenuje Den v růžovém, přání organizátorů je, aby dorazilo co nejvíce hostů v tematicky barevně laděném oblečení. Vyhlášena bude totiž soutěž o nejrůžovější pár. Vítězové, kteří na sobě budou mít nejvíce růžového oblečení a oděvních doplňků, získají karton – 6 lahví – Frizzante rosé z Vinařství Vajbar. Začátek růžového setkání je v 16 hodin.

Návštěvníci restaurace s malými dětmi zajisté ocení, že v areálu je vybudované nové dětské hřiště, které tam nechalo postavit město Trutnov. „Čekáme ještě, až trošku povyroste tráva, takže na Čarodějnice ještě nebude otevřené,“ povídá Leoš Svoboda. Další novinkou je dráha pro pétanque, na které se také v těchto dnech finišuje s posledními úpravami. Už v loňském roce vznikla na plácku pod stromy trampolína pro děti.

„Chystáme se teď koupit ještě udírnu, takže se můžete těšit na další skvělé věci. Za hezkého počasí plánujeme v létě grilovací víkendy,“ prozrazuje na závěr Leoš Svoboda.

Hostinec Dvoračka