Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Den s okrskářem. Trutnovští strážníci chtějí být blíže občanům

9. 4. 2024

page.Name
Přijďte poznat svého okrskáře a pobavit se s ním o tématech, která vás zajímají. Na to lákají trutnovští strážníci ve svém novém projektu Den s okrskářem. První akce se uskuteční ve čtvrtek od 16 do 18 hodin, další o týden později.

Z pohledu městské policie je Trutnov rozdělen na 8 okrsků, z nichž každý má svého strážníka okrskáře. Ten svou oblast pravidelně kontroluje, komunikuje s obyvateli a sbírá od nich podněty na zlepšení veřejného pořádku. Pro ještě lepší zpětnou vazbu od lidí zavádí městská policie nový projekt s názvem Den s okrskářem. „Chceme být blíže občanům. V jednotlivých okrscích jsme proto vytipovali místa, kde budeme pořádat setkání s obyvateli. Ta budou vždy ve čtvrtek od 16:00 do 18:00 a setká se zde s nimi jak okrskář pro danou lokalitu, tak vedoucí operačního pracoviště a já za prevenci kriminality,“ popisuje preventistka Městské policie Trutnov Hana Hudrlíková.

Během setkání bude občanům přiblížena práce městské policie, strážníci s nimi rozeberou problémy konkrétní lokality, na co je vhodné se více zaměřit, popřípadě lidé budou moci podat oznámení či se pobavit o navrhovaných řešeních v lokalitě.

Přehled okrsků:

  • Okrsek č. 1 Česká Čtvrť, Nové Dvory
  • Okrsek č. 2 Integrované obce (Lhota, Adamov, Studenec, Starý a Nový Rokytník, Střítež, Bohuslavice)
  • Okrsek č. 3 Kryblice, sídliště Smeťák
  • Okrsek č. 4 Družba, Bojiště, Volanov, Dolce
  • Okrsek č. 5 Šestidomí, Dolní Staré Město
  • Okrsek č. 6 Horní Staré Město
  • Okrsek č. 7 Poříčí, Libeč, Voletiny
  • Okrsek č. 8 Vnitřní Město

 

„Pro rodiče s dětmi máme připraven doprovodný program formou her. Na některých místech vystavíme i techniku městské policie, jako například služební vozidlo, odchytové pomůcky, výstroj a výzbroj strážníka,“ říká Hana Hudrlíková a dodává: „Zejména v dnešní digitální době, kdy trávíme více času v práci či doma, bychom rádi situovali naše setkání ven. Proto jsme zvolili i odpolední hodiny, abychom oslovili co nejvíce místních občanů. Cílem projektu je, aby lidé osobně poznali svého okrskáře a měli možnost diskutovat o tématech, která je zajímají.“

První setkání se uskuteční tento čtvrtek v okrsku č. 5 na asfaltovém sportovním hřišti ve vnitrobloku ulice Slévárenské na Šestidomí. Druhé setkání bude ve čtvrtek 18. dubna v okrsku č. 4 na asfaltovém hřišti ve vnitrobloku ul. P. Holého. Další termíny setkání v ostatních okrscích budou včas zveřejněny.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek