Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnov je pro podnikání třetím nejlepším městem v kraji

4. 4. 2024

page.Name
Nejlepším městem pro podnikání v Královéhradeckém kraji je Hradec Králové. Krajské město zvítězilo v 17. ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2023. Druhý byl Broumov na Náchodsku a třetí Trutnov. Ve výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, je zahrnuto 15 měst kraje, která mají status obce s rozšířenou působností.

Bronzová příčka patří Trutnovu, protože se ve městě podle hodnotitelů daří udržovat ve vyvážené rovině nárůst počtu obyvatel s bytovou výstavbou, a to při relativním dostatku lidí na pracovním trhu. Radnice se může pochlubit vysokou likviditou nebo finančními prostředky směřovanými do oblasti vzdělávání a kultury. Otevřenost vedení města podtrhuje v rámci Královéhradeckého kraje vůbec nejvyšší počet úředních hodin, během nichž si mohou podnikatelé, ale samozřejmě nejen oni, vyřídit vše potřebné.

Oproti loňsku si Trutnov v anketě polepšil z osmého místa o pět příček. V minulých letech skončil čtrnáctý, dvanáctý, devátý, sedmý, třináctý, v roce 2016 byl třetí, což je v sedmnáctileté historii výzkumu nejlepší umístění.

Výzkum hodnotí města za uplynulý rok na základě 29 kritérií rozdělených do dvou oblastí, a to podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Druhou oblast mohou radnice svým chováním ovlivnit. Výzkum srovnává po krajích mezi sebou 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom.

Pořadí v Královéhradeckém kraji za rok 2023:
1. Hradec Králové
2. Broumov
3. Trutnov
4. Nový Bydžov
5. Nová Paka
6. Dobruška
7. Vrchlabí
8. Jaroměř
9. Náchod
10. Dvůr Králové nad Labem
11. Rychnov nad Kněžnou
12. Kostelec nad Orlicí
13. Nové Město nad Metují
14. Jičín
15. Hořice

(bog, tz-dpa ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: David Pavlát