Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnov vymezil veřejná místa, kde se nesmí pít alkohol

28. 4. 2024

page.Name
Hluk, nepořádek, narušování občanského soužití a další negativní jevy jsou spojeny s konzumací alkoholu na veřejnosti. Trutnovští zastupitelé proto schválili obecně závaznou vyhlášku vymezující místa, kde se alkohol v Trutnově pít nesmí.

Městská policie Trutnov řeší desítky oznámení a stížností ročně spojených s pitím alkoholických nápojů na veřejnosti. „Konzumace různých různých skupin občanů, která s sebou nese spoustu negativních doprovodných jevů, je problémem, který dosud neměl žádné efektivní řešení. V případech, kdy skupiny konzumentů alkoholu na veřejnosti pořádají své dýchánky na místech, kde takové chování vadí veřejnosti, naši strážníci možnost jednat nijak bránit,“ uvádí ředitel Městské policie Trutnov Radek Svoboda.

Dosud byl totiž Trutnov jedním z mála měst podobné velikosti, který nijak neupravoval pití alkoholu na veřejnosti. To se změní. Trutnovští zastupitelé schválili pondělím zasedání novou obecně závaznou vyhláškou. „Reagovali jsme na řadu podnětů nejen od městských strážníků, ale především od našich občanů. Celoplošná vyhláška by dopadla na lidi, které nemáme důvod ani potřebu postihovat, proto věřím, že zvolená forma přesně stanovených míst je vhodné řešení,“ vysvětluje trutnovský starosta Michal Rosa.

Vyhláška zakazuje konzumaci alkoholu okolo dětských hřišť, základních škol, školských zařízení, a především pak na Jiráskově náměstí a Lípovém náměstí.

„Na vytyčených místech je s pitím alkoholu objektivní problém a naši strážníci tak mají efektivní nástroj, jaknezřízenou konzumaci alkoholu na veřejnosti nejenom závazně kdykoliv ukončit a osoby z místa vykázat, ale v případě recidivého jednání i postihnout například pokutou,“ dodává Radek Svoboda. 

Vyhláška nabývá účinnosti 10. května 2024. Její úplné znění lze nalézt ZDE .

(bažina, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková