Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Vláčky jako hobby. Modeláři se pochlubí nejen svými unikátními kolejišti

10. 4. 2024

page.Name
Devátý ročník výstavy železničních modelů a kolejišť v provozu se tento víkend uskuteční v prostorách Malého sálu Městského úřadu Trutnov. V pátek a sobotu bude akce, kterou pořádá spolek Modelové železnice Trutnov, pro návštěvníky zpřístupněna od 9 do 18 hodin, v neděli pak ve zkrácené době od 9 do 15 hodin. K vidění bude expozice složená z modelových kolejišť, modulů, diorám a zajímavých statických exponátů.

Stejně jako v minulém roce bude hlavním lákadlem bezpochyby velké klubové kolejiště ve velikosti H0, které nyní září novotou díky dokončené elektrifikaci dvojkolejné tratě. Členové ze spolku zároveň začali stavbu města Horní Větrná, pojmenovaného podle loňského vítězného návrhu. Na výstavě nebudou chybět ani práce mladých modelářů, kteří se za poslední rok posunuli o velký kus vpřed a kteří také budou opět aktivně pomáhat s řízením provozu na klubovém kolejišti.

„Navážeme rovněž na modelářskou okénku, kde budeme prezentovat modelářské techniky a postupy tak, jak je používáme při našich stavbách. Pro návštěvníky jsme rovněž připravili kvízovou soutěž o zajímavou soutěž,“ zve na výstavě pořádající tým MŽT Trutnov.

(bažina, tz-mzt)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv MŽT Trutnov