Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Budimex podal odvolání proti vyřazení z tendru na stavbu D11

30. 5. 2024

page.Name
Polská stavební společnost Budimex podala k Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odvolání proti vyřazení z tendru na stavbu úseku D11 z Trutnova na státní hranici s Polskem. Původně Budimex tendr v hodnotě přes 11 miliard korun vyhrál, ale rozhodnutí ŘSD o jeho vítězství zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Následně ŘSD Budimex ze soutěže vyloučilo.

„Jsme přesvědčeni, že naše reference jsou adekvátní a požadavky zadavatele. Zároveň si myslím, že naše opakovaně vyhodnocené reference jsou nesporně v souladu s očekáváním ŘSD,“ uvedla mluvčí Budimexu Diana Zyglewská . Pokud ŘSD odvolá Budimexu odmítne, bude se moci polská firma proti vyloučení z tendru bránit u ÚOHS.

Generální ředitel ŘSD Radek Mátl nedávno uvedl , že stavba zřejmě nezačne než ke konci třetího čtvrtletí letošního roku. Původně ŘSD plánovalo, že stav s vybraným Budimexem zahájí loni v prosinci. Mátl uvedl, že stavba, která je největší soutěží dálniční zakázkou v historii, je ze strany ŘSD připravena.

K vyloučení Budimexu ŘSD přistoupilo v návaznosti na rozhodnutí ÚOHS, po kterém se tendr vrátil zpět do hodnocení nabídek. Firma podle antimonopolního úřadu v tendru nesplnila podmínku technické kvalifikace. ŘSD začátkem května uvedlo, že Budimex ani přes opakované výzvy nedoložilo splnění kvalifikačních kritérií. Firma Budimex již v dubnu uvedla, že se bude o zakázku ucházet i poté, co ÚOHS zrušil rozhodnutí o jejím vítězství v tendru.

ČTK
Foto: Budimex