Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Nové dětské hřiště u Dvoračky se otevře v pátek

14. 5. 2024

page.Name
Prolézačka se skluzavkou ve tvaru slona, houpačka či kladina. Vedle Dvoračky vzniklo nové dětské hřiště, které už před nějakým časem za necelý milion korun vybudovaly Technické služby Trutnov. S otevřením se ale čekalo, až trošku povyroste tráva. Hřiště bude zprovozněno tento pátek.

Nové veřejné dětské hřiště s řadou dobrodružných hracích prvků stojí vedle restaurace Dvoračka. Je určeno pro děti ve věku od 3. do 14. let. „Dvoračka je oblíbeným výletním cílem pro cyklisty, pro pěší i pro rodiny s dětmi. Proto jsme se rozhodli obnovit, respektive zásadním způsobem zrekonstruovat staré dětské hřiště, rozšířit jeho plochu a doplnit nabídku herních prvků,“ úpravy hřiště trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Děti se mohou těšit na hromadnou houpačku zvanou hnízdo, na kladinu, skluzavku, lanový mostek, dřevěný domeček či různé síťové prolézačky. Herní prvky dodala firma hriste.cz. Vybudování areálu vyšlo na 931 tisíc Kč. „Prvky zde byly osazeny už zkraje roku, nicméně jsme čekali, až povyroste čerstvě zasetá tráva, aby nebyla hned zničena. Od pátku mohou děti hřiště na plno využívat, je otevřeno pro všechny,“ říká Tomáš Hendrych. Hřiště není součástí restaurace.

(bažina, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková