Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Noví lékaři už brzy začnou ordinovat, radnice chystá další ordinaci

22. 5. 2024

page.Name
V souvislosti s podporou strategických profesí se trutnovské radnici podařilo získat dva praktické lékaře Pavla Štolbu a Jakuba Vomáčku, k nimž nyní probíhá registrace a kteří začnou od pondělí 3. června ordinovat v Palackého ulici v Trutnově, kdy zde přivítají nové pacienty.

Do městských prostor je přivedla nabídka městu, která díky schváleným zásadám může podporovat strategické profese. „Nevyužité prostory jsme zrekonstruovali tak, aby vyhovovaly všem normám a bydlení na moderní ordinaci za zhruba 3,3 milionu korun. Oba lékaři poté využili dotaci města a za částku celkem 500 tisíc korun do nich nakoupili vybavení,“ vysvětlil starosta Michal Rosa.

Oba lékaři měli závazek ve výši 2,1 milionu korun vůči Armádě Č eské republiky , které město převzalo, což je další forma pomoci, která může obsahovat. Na oplátku bude minimálně 12 let v Trutnově ordinovat alespoň 200 dní v roce. Registrace k novým lékařům je spuštěna na webových stránkách ordinacetrutnov.cz. Počáteční kapacita obou ordinací je nyní celkem 2500 pacientů, postupem času se však další až na 3500.

Podporu města využily také dvě nové lékařky. Julie Košťálková od města získala 250 tisíc korun na vybavení nové stomatologické ordinace a stejnou částkou radnice zajišťuje Evu Linhartovou při převzetí a dovybavení současnou ordinací praktické lékařky, která odchází do důchodu. Obě se zavázaly k setrvání a výkonu strategické profese po dobu minimálně pět let. Radnice je s tímto úspěchem spokojena, nicméně už teď chystá rekonstrukci dalšího prostoru na ordinaci, tentokrát v Poříčí.

Využijeme část detašovaného pracoviště Městské knihovny Trutnov, kde právě projektujeme rekonstrukci ordinace pro jednoho lékaře. Zatím není obsazena, chceme však být připraveni, protože vytvořit ordinaci je z hlediska administrativy, hygienických norem a dalších požadavků časově náročných. Hotová by mohla být za rok. Budeme velmi rádi, pokud se nám do té doby podaří oslovit zájemce,“ dodal trutnovský starosta.

(hyš, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: město Trutnov