Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Městská policie otevře oddělení pro veřejnost

31. 1. 2024

page.Name
Přiblížit městskou policii lidem je cílem nového pracoviště oddělení pro veřejnost. Lidé zde vyřídí parkovací karty, mohou zde podat oznámení či zaplatit pokutu za parkování. Provoz zahájí v pondělí 5. února.

Nové oddělení Městské policie Trutnov se nachází ve vstupní hale městského úřadu po levé straně, kde v minulosti fungoval bufet. „Vždy jsme se snažili, aby lidé vnímali městskou policii jako oporu a pomoc, nikoliv jako represivní složku. V tomto duchu jdeme lidem vstříc a nabízíme jim vyřízení jejich záležitostí u strážníků v kultivovaném a důstojném prostředí,“ vysvětluje zřízení oddělení starosta Trutnova Michal Rosa.

Oddělení pro veřejnost bude zajišťovat agendu spojenou s radary na měření rychlosti a parkomaty, lidé si zde mohou zakoupit parkovací karty, zaplatit pokutu za parkování či podat oznámení. Dále zde bude mít zázemí preventista kriminality.

„Otevření tohoto oddělení bude přínosem pro veřejnost a také významně ulehčí práci operačního, který dosud tuto agendu řešil. Operační koordinuje celou denní směnu, což v některých dnech je i šest hlídek najednou, přijímá hovory na tísňové lince 156, dále obsluhuje další dvě telefonní linky, přijímá oznámení, vyřizuje přestupky atd.  Tím, že veřejnost odkloníme na nově zřízené kontaktní místo, může se operační, plně věnovat svým úkolům a veřejnost nemusí čekat na vyřízení,“ zdůvodňuje změny ředitel Městské policie Trutnov Radek Svoboda.

Otvírací doba oddělení pro veřejnost kopíruje otvírací dobu městského úřadu. Lidé sem mohou přijít v pondělí a ve středu v době od 7:00 do 17:00 a v ostatních pracovních dnech od 7:00 do 15:30. Parkovací karty je možné vyřídit denně od 7:00 do 15:00. O víkendu bude zavřeno. Telefonní kontakt na oddělení je 499 803 299. Když bude oddělení zavřeno, bude linka automaticky přepojena na linku 156.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková