Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Strážníci modernizují kamerový systém, na pořádek ve městě dohlíží 59 kamer

16. 1. 2024

page.Name
Už 20 let využívají trutnovští strážníci kamerový systém pro prevenci kriminality. Dnes čítá 59 kamer, které dohlíží na pořádek a které je ale třeba neustále modernizovat. V centru města bylo nyní vyměněno šest nefunkčních kamer.

Městský kamerový dohledový systém je v dnešní době již nedílnou součástí při plnění úkolů ochrany veřejného pořádku, který vykonávají strážníci Městské policie Trutnov i Policie České republiky. Snahou je zajistit dostatečný pocit bezpečí pro občany i návštěvníky a odradit případné potencionální pachatele od trestné činnosti a dalších protispolečenských jevů.

„Například v minulosti jsme měli jeden případ, kdy se díky kamerovému systému podařilo chytit zloděje holicího strojku v obchodě dříve, než nám paní prodavačka stihla zavolat na tísňovou linku, že je navštívil zloděj. Podobných případů jsou desítky ročně,“ chválí systém ředitel Městské policie Trutnov Radek Svoboda.

Na modernizaci kamerového systému nyní získala Městská policie Trutnov dotaci Ministerstva vnitra ČR z Programu prevence kriminality na místní úrovni ve výši 350 000 Kč. „Za tuto částku jsme vyměnili šest nefunkčních kamerových bodů v centru města, abychom zajistili kompletní provozuschopnost kamerového systému a body připojili k inteligentnímu systému softwaru neuronových sítí ATEAS,“ popisuje ředitel strážníků.

V centru města je totiž dle statistických analýz zaznamenán nejvyšší počet závadových jevů. Jde o veřejná místa s vysokým pohybem osob, kde se dlouhodobě daří díky kamerovým systémům přispívat k vyšší míře pocitu bezpečí ve městě.

Umístění nových kamer

ul. Maxima Gorkého, u nemocnice – stacionární kamera
Křížové náměstí, u pivovaru – stacionární kamera
památník generála Gablenze – otočná IP kamera
náměstí Republiky – otočná IP kamera s přísvitem
ul. Chodská u ZŠ Komenského – otočná IP kamera s přísvitem
Krakonošovo náměstí – otočná IP kamera s přísvitem


(bog, tz-mdě)

redakce@trutnovinky.cz
Foto: Městská policie Trutnov