Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Fotograf Tomáš Havrda zvítězil v jedné z nejprestižnějších soutěží světa

6. 2. 2024

page.Name
Trutnovský fotograf Tomáš Havrda dosáhl velkého vítězství. V jedné z nejprestižnějších fotografických soutěží na světě Sony World Photography Awards 2024 zvítězil se svým snímkem Benzinka v zimním hávu v kategorii, který zahrnuje země Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Moldávii.

Vítězný snímek čtyřiačtyřicetiletý fotograf pořídil při cestě z práce domů, kdy v lednu loňského roku po setmění zachytil atmosféru zasněžené čerpací stanice u Lidlu v Trutnově.

„Výhra mi udělala nesmírnou radost. Samozřejmě ji přijímám s obrovským pokorou a vděk. Je velkým závazkem a především motivací pro mou další tvorbu. Doufám, že pohled na svět má očima bude i nadále lidi zajímat a především bavit. V hlavě nosím spoustu zajímavých nápadů a projektů, z nichž některé již začínají pomalu přicházet do světa,“ nechal slyšet fotograf, který pracuje v místním architektonickém ateliéru TENET.

Fotografování je jeho velký koníček. Svou tvorbu popisuje jako multižánrovou, fotografuje to, co ho v danou chvíli oslovuje, zajímá a baví. „Moje největší motivace je samotný proces objevování, zkoušení a učení se. Každý pokrok a úspěch přijímám s nadšením a pokorou,“ uvedl fotograf, který spolupracuje s naší redakcí. V poslední době jste na webu Trutnovinek mohli vidět jeho galerii z G plesu či představení Losers Cirque Company v Uffu .

„Když jsem se to před necelými třemi dny dozvěděl, že jsem vyhrál, několik nocí jsem vůbec nespal. Byly to jedny z nejdelších týdnů v mém životě, než jsem to mohl prozradit a vlastně doteď to rozdýchávám. Je to jako sen. Krásný sen. Díky moc za vaši přízeň!“ vzkázal na svém facebookovém profilu. Vítězství v soutěži vyneslo Tomáši Havrdovi nejen prestižní uznání, ale také nový foťák Sony.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Tomáš Havrda a Dája Andělová