Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Mezi Trutnovem a Červeným Kostelcem nepojedou dva týdny vlaky

24. 2. 2024

page.Name
Stavební práce přeruší na dva pracovní týdny železniční dopravu na hlavní trati mezi Trutnovem a Červeným Kostelcem. Výluka bude ve dnech 26. února až 1. března a 4. až 8. března, a to vždy mezi 7:20 a 15:30. Opatření se dotkne především rychlíku Krakonoš a spěšných vlaků na lince Svoboda nad Úpou – Hradec Králové. Vlaky nahradí autobusy.

„Náhradní autobusová doprava bude organizována podle výlukového jízdního řádu. Zavedeny budou dvě linky náhradní autobusové dopravy,“ uvedl Filip Medelský z Českých drah.

Autobusy náhradní autobusové linky Z budou vyjíždět zhruba o deset minut dříve než autobusy linky R a budou zastavovat na zastávkách i ve Velkých a Malých Svatoňovicích.

Autobusy linky R staví v zastávkách Trutnov hlavní nádraží, Trutnov-Poříčí, Rtyně v Podkrkonoší, autobusová stanice a Červený Kostelec. Náhradní autobusová doprava za ranní osobní vlak Os 5104 Jaroměř – Svoboda nad Úpou bude mimořádně zastavovat i na zastávce Suchovršice.

V souvislosti s výlukou by cestující měli počítat i s omezením některých služeb. V autobusech náhradní autobusové dopravy bude omezena přeprava jízdních kol, z kapacitních důvodů se přednostně budou přepravovat kočárky, uvedl dopravce.

Podrobnosti k výluce jsou uvedené ve výlukových jízdních řádech, aktuální jízdní řády lze najít také v aplikaci Můj vlak, ve vyhledávači spojení na www.cd.cz nebo v sekci Omezení provozu.

ČTK
Ilustrační foto: Jan Bartoš