Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

10°

Zítra

18°

Svátek má

Na Stezce Českem aneb Holka s Bucket Listem míří do Vesmíru

10. 2. 2024

Na Stezce Českem aneb Holka s Bucket Listem míří do Vesmíru 19 snímků
Lucie Kutrová alias Holka s Bucket Listem je cestovatelka, která nejraději tráví čas na túrách v přírodě se svým huskym Marvelem. V roce 2019 vydala knihu 151 dní Pacifickou hřebenovkou, v roce 2021 druhou publikaci s názvem 151 dní po evropských stezkách a loni třetí 151 příběhů na Stezce Českem. A o tomto putování nyní přijede vyprávět i do kina Vesmír. Kdy? V pondělí 19. února.

Diváci se na přednášce „projdou“ krásnou českou zemí a užijí si přes 2000 kilometrů po kopcích a malebných vesničkách. Lucie je postrach ulice a na jejích cestách nikdy nechybí krizové situace, většinou je však zvládne vyřešit s humorem, který jí není cizí. Účastníci sami uvidí, kolik láskyplných lidí na cestě potkala a seznámí se také se skvělou stezkařskou komunitou, která tady vzniká.

Na cestu s Lucií vyráží její nerozlučný čtyřnohý parťák Marvel. Připojí se k nim spousta zajímavých jedinců, kteří hory milují, ale i ti, co chození po horách nevyhledávají, ba dokonce možná i nesnáší. Kdo všechno vyráží na Stezku Českem?

Lucie během své cesty navštívila Beskydy, Podbeskydí, Jeseníky, Orlické hory, Adršpach, Broumovsko, Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory, České Švýcarsko, Krušné hory, Český les, Šumava, Novohradské hory, Česká Kanada, Podyjí, Dolnomoravský úval, Bílé Karpaty a Javorníky.

A protože se Lůca snaží vždy pomáhat zvířatům, která neměla tolik štěstí jako její parťák Marvel, založila projekt #PomáhámSMarvelem, kam bude směřovat nemalá část výdělku večera, tj. do útulků, kde jsou peníze v této době třeba. Vstupenky na přednášku si můžete koupit ZDE.

(bog, tz-lku)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Lucie Kutrové