Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Poukaz do SPA Janské Lázně vyhrála Martina Ernstová

10. 2. 2024

Poukaz do SPA Janské Lázně vyhrála Martina Ernstová 8 snímků
Co představuje socha, která je umístěna na náměstí v Janských Lázních? Na tuto otázku, kterou doprovázela fotografie díla, mohli čtenáři Trutnovinek odpovídat během ledna a soutěžit o poukaz do SPA centra Janské Lázně v hodnotě 5000 korun! Vítězkou a zároveň také premiérovou výherkyní našich lákavých „narozeninových“ měsíčních soutěží se stala Martina Ernstová z Trutnova.

„Odpověď jsem věděla vlastně okamžitě, protože jsem vedle sedávala i na lavičce s knížkou, když svítilo sluníčko,“ usmívala se žena, která pracuje jako laborantka na transfúzním a hematologickém oddělení v trutnovské nemocnici a do Státních léčebných lázní v Janských Lázních, které jsou jedinečným rehabilitačním a lázeňským centrem v srdci Krkonoš, dojíždí za léčbou s dcerou Veronikou. 

Správná odpověď na otázku byla, že socha představuje Poliovirus. Socha byla v Janských Lázních instalována v roce 2010 u příležitosti 50. výročí vymýcení poliomyelitis anterior acuta (přenosné dětské obrny) v Československu jako vzpomínka na všechny postižené a na ty, kteří jim v jejich těžkém údělu obětavě pomáhali.

„Jsem moc ráda, že cenu získala výherkyně, která naše služby zná a je u nás spokojená,“ nechala se slyšet Kateřina Kaufmannová ze Státních léčebných lázní Janské Lázně, která vítězce – symbolicky před sochou – předala poukaz do SPA centra Janské Lázně. „Aquacentrum už jsem párkrát navštívila. Nejlepší je podle mě vnitřní vířivka, teď v prosinci jsem si ovšem vyzkoušela i venkovní. Než jsem tam teda došla přimrzaly mi nohy, ale pak je to super. Doporučuji čepici,“ líčila s úsměvem výherkyně, která si nenechala ujít ani možnost masáže.

Hlavní atrakcí SPA je především termální bazén napouštěný léčivými minerálními prameny, nicméně stejně jako v podobně moderních zařízeních, tady najdete i masážní a perličková lůžka, vodní clony i protiproud. Na své si přijdou milovníci finské sauny a parní sauny, nechybí přirozeně ani zchlazovací bazének. A pro relaxaci, regeneraci a detoxikaci celého těla slouží také rozmanité wellness.

Martina Ernstová o sobě může prohlásit, že patří mezi pravidelné čtenáře Trutnovinek a články na webu sleduje takřka denně. „Pravidelně klikám i na záložku Soutěže, i když o této soutěži jsem se popravdě dozvěděla z článku,“ vyprávěla vítězka, pro kterou to nebyla první výhra v našich soutěžích. V listopadu předloňského roku získala lístky na Listování v Trutnově s farářkou Kopeckou.

Co z toho vyplývá? Soutěžit s Trutnovinkami se vyplatí! V „narozeninové“ sérii aktuálně probíhá v únoru soutěž o skipasy do Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová