Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Stavbu laboratoří a transfuzního oddělení dokončí BAK a Geosan Group

18. 2. 2024

page.Name
Sdružení společností BAK a Geosan Group dokončí za 169 milionů korun bez DPH výstavbu budovy oddělení klinické biochemie, laboratoří a hematologie v Oblastní nemocnici Trutnov. Královéhradecký kraj loni v létě stavbu nového objektu pozastavil, protože nesouhlasil se zvýšením ceny ze strany tehdejšího dodavatele a vyhlásil novou veřejnou soutěž na zhotovitele stavby. Práce by měly začít v březnu.

„Výsledkem nové veřejné soutěže je nová smlouva, která, doufám, předejde dalším dohadům o ceně,“ uvedl náměstek hejtmana pro investice, IT a inovace Pavel Bulíček.

V současnosti jsou hotové základy nového objektu a konstrukce prvního nadzemního podlaží včetně stropu. Připravena je také kanalizace a rozvody elektřiny pod objektem.

V nové železobetonové budově bude sál pro odběr krve a plazmy, laboratoře, navazující sklady a infuzní ambulance, místnosti pro vodoléčbu, fyzioterapii či elektroterapii. Stavební práce se dotknou také provozně technického objektu pavilonu E, který čeká nástavba, rekonstrukce a nové rozvody.

Krajská investice do výstavby laboratoří a hematologie by měla dosáhnout přibližně 141 milionů korun bez DPH a provozně-technických prostor zhruba 28 milionů korun bez DPH. Celkem tedy kraj za stavební práce zaplatí 169 milionů korun bez DPH. Náklady jdou úplně za krajem, který bude hradit z fondu rozvoje a reprodukce.

„Ve krajských nemocnicích se snažíme o vytvoření všech komfortu pro klienty i moderního pracovního prostředí pro personál. Klienti trunovské nemocnice se v nových prostorách dočkají mimo jiné deseti stanoviště na odběrovém sále, terapeutického pokoje pro příjem infuze, masážní van, dvou cvičeb se závěsným rehabilitačním systémem nebo terapeutického laseru,“ uvedl rad odpovědný za oblast zdravotnictví Zdeněk Fink.

V trutnovské nemocnici kraj v roce 2020 dokončen již první etapu investice, kdy rekonstrukcí prošel pavilon oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Ve druhé etapě vznikla nezbytnou demolicí pavilonů B a C, na místě nový objekt vzniká. Obě etapy by měly stát celkem zhruba 260 milionů korun, přičemž první etapa a dosud provedené práce na druhé etapě vyšly na více než 89 milionů korun. Dokončení druhé etapy by mělo stát 169 milionů korun.

Do trutnovské nemocnice kraj investuje a plánuje celkem investovat počátek v součtu kolem jedné miliardy korun. Oblastní nemocnice Trutnov spadá pod Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, jehož výhradním a jediným vlastníkem je Královéhradecký kraj. Nemocnice pečuje nejen o obyvatele Trutnovska, ale také o velké množství rekreantů navštěvujících tuto část Krkonoš po celý rok.

Holding je kromě trutnovské nemocnice také vlastníkem nemocnice v Náchodě, Jičíně, ve Dvoře Králové nad Labem av Rychnově nad Kněžnou, součástí jsou také nemocnice v Novém Bydžově a Broumově. Největším zdravotnickým zařízením v regionu je státní Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(bažina, tz-dle, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň