Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Téčka posedmé. Únorový magazín přináší držitele Cen Trutnovinek

1. 2. 2024

page.Name
Královna a král, událost, mimořádný počin, triumf a zvláštní cena. Do těchto pěti kategorií jsme v redakci „zmáčkli“ rok 2023 aneb Už posedmé jsme udělovali Ceny Trutnovinek a ocenili to nejlepší, co se za poslední rok událo. Dnes vychází únorový magazín a jeho hlavní pozornost je věnována již 7. ročníku naší redakční ankety.

Koho jsme tentokrát obdarovali Téčkem, symbolem uznání? Královnu a krále už prozrazuje titulní strana magazínu. Renata a Rudolf Kasperovi se postarali o největší slávu minulého roku a tou bylo bezesporu otevření Centra současného umění EPO1 v Poříčí, které vzniklo velkorysou přestavbou bývalé elektrárny.

„Že ocenění obdržíme, jsem nečekala ani v duchu. Je to pro mě překvapení a zároveň velká pocta, které si vážím a může být snad inspirací pro jiné projekty v regionu,“ řekla Renata Kasperová. Její manžel, úspěšný trutnovský podnikatel Rudolf Kasper, cenu považuje za vrchol jejich oceňovací kariéry. „Když jsem byl mladším člověkem, ani ve snu by mě nenapadlo, že bych dostal nějakou cenu a byl v Trutnově významnou osobností. Jsem za to ale vděčný svým rodičům a mrzí mě, že se toho nedožili,“ uvedl.

Ocenění královským titulem bereme v naší anketě jako hlavní kategorii a má větší prestiž při srovnání s ostatními cenami. Nicméně si velmi vážíme jakéhokoliv držitele Téčka a kvitujeme to, čeho dosáhl.

A kdo jsou ti další za rok 2023? V tomto článku vám to neprozradíme, otevřete si magazín a podívejte se na náš výběr. Co na něj říkáte? Jasně, mohl tam být klidně ještě ten či ta, ale to je na druhou stranu krása a kouzlo ankety. I my jsme při letošní „rozsekávací“ poradě na začátku ledna mocně diskutovali o tom, komu umožníme vstoupit do naší pomyslné „síně slávy“. A kdo ví, třeba za rok potěšíme Téčkem právě někoho z vás.

Od roku 2018 jsme předali už celkem 29 nerezových trofejí. Vyrábějí je nám lidé v Kasper KOVO, za což jim patří velký dík, protože Téčka se opravdu líbí!

V magazínu se však nedočtete jen o Cenách Trutnovinek. Při listování narazíte na dvě naše soutěže k výročí 18 let našeho média – o skipasy do Špindlerova Mlýna a školáci a studenti budou mít šanci soutěžit o herní konzole PlayStation 5!

A další články? O velké modernizaci v TE Connectivity, o stěhování Alvaza anebo o akci pro rodiny s dětmi ve Skiareálu Malá Úpa. Věděli jste, že mezi Starým Rokytníkem a Adamovem stávala osada Luční Boudy? O tom se dočtete v dalším díle seriálu Proměny Trutnova.

Hezké čtení!

Michal Bogáň
šéfredaktor Trutnovinek