Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

U Patrie vznikne kruhový objezd, dvanáctý ve městě

28. 2. 2024

page.Name
V Trutnově bude vybudován během května nový kruhový objezd. Vznikne a frekventované křižovatce tří ulic – Náchodské, Polské a U Stadionu, neboli křižovatce u hotelu Patria. Půjde zatím o provizorní řešení na zkoušku.

„Kruhový objezd by měl zlepšit situaci celé křižovatky a usnadnit výjezd od hotelu Patria a ze sídliště U Stadionu, kde v tuto chvíli řidiči dlouze čekají, než mohou vyjet,“ uvedl místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych s tím, že nejhorší situace bývá ve všední dny ráno a v pátek odpoledne, kdy se na Polské ulici tvoří kolony. „Po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic jsme se rozhodli zatím provizorně zkusit tuto dopravní úpravu. Průběžně budeme vyhodnocovat zatížení křižovatky i jednotlivých ulic. Pokud se nové dopravní řešení osvědčí, dojde zde k vybudování trvalé okružní křižovatky. Taková úprava by už byla v režii Ředitelství silnic a dálnic,“ dodal.

Provizorní řešení okružní křižovatky instaluje společnost Dopravní značení K.H. za necelých 850 000 Kč. Přípravné práce začnou už v dubnu, kdy budou vybetonovány základy pro velkoplošné dopravní značky a patky pro svislé dopravní značení. V první polovině května dojde k instalaci nového dopravního značení. Následně bude původní značení demontováno, nové odkryto a dočasný kruhový objezd zprovozněn.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková