Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Za dopravními agendami do čtvrtého patra nového Autostylu

21. 2. 2024

Za dopravními agendami do čtvrtého patra nového Autostylu 26 snímků
Lidé v Trutnově si záležitosti dopravních agend od pondělí vyřídí na jednom místě. Nové pracoviště dopravně-správního odboru město zřídilo v areálu bývalého Texlenu v Horské ulici, který po nákladné a velkorysé rekonstrukci opět k životu probudil podnikatel Jan Kranát a jeho společnost Autostyl. Město je se svými kancelářemi v nejvyšším čtvrtém patře budovy u Autostylu v nájmu.

„Nejprve bych chtěl panu Kranátovi poděkovat za to, že zachránil tuto krásnou historickou budovu. Po poříčské elektrárně je už druhá v relativně krátkém období a myslím, že to je něco, co si Trutnováci zasloužili – zachovat kus historie,“ uvedl při zahájení provozu starosta Trutnova Michal Rosa. „Na otevření úřadu jsme se připravovali poměrně dlouho, založili jsme dokonce nový odbor. Věřím, že jak úředníci, tak návštěvníci úřadu tady najdou potřebné zázemí k tomu, aby si vyřídili všechny věci v klidu a pohodě,“ dodal.

„Jsem velmi rád, že se nám dlouhodobé dílo podařilo. Přestavba byla velmi náročná. Všichni se na ní učili, všichni odborníci, protože se tu střetává historie se současností. Jsem také rád, že většina projektových prací je dílem našich spoluobčanů v Trutnově, takže mohou být náležitě hrdí na to, co vytvořili,“ sdělil majitel Autostylu Jan Kranát. Více o zrekonstruování bývalého Texlenu si přečtete v rozhovoru za pár dní v březnovém magazínu Trutnovinky.

Dosud byl registr řidičů a registr vozidel na detašovaném pracovišti v Autostylu naproti přes ulici v budově STK a oddělení přestupků bylo v hlavní budově úřadu města na Slovanském náměstí. Nyní je odbor konečně kompletní na jednom místě.

„Z pohledu klientů je nejzásadnější změnou prostředí, ve kterém si budou moci své záležitosti vyřídit. Pro chod úřadu tato změna znamená možnost úspory v personální oblasti, ale také zefektivnění činností a řízení celého odboru. V konečném důsledku by mělo dojít k dalšímu zlepšení služeb pro veřejnost,“ sdělil tajemník Městského úřadu Trutnov Jan Seidel. Návštěvníci úřadu se do čtvrtého patra dostanou výtahem nebo po schodech. V zadní části areálu k je dispozici placené parkoviště na závoru. Přístup město plánuje zřídit i od cyklostezky u řeky Úpy.

Za 1467 metrů čtverečních plochy město Trutnov platí Autostylu roční nájemné 557 000 korun. Za dosavadní registr řidičů a vozidel, které mělo město v nájmu v prostorách od Autostylu v sousedství stanice technické kontroly, platilo ročně za pronajatých 327 metrů čtverečních 298 000 korun.

Michal Bogáň, ČTK
michal@trutnovinky.cz
Foto a video: Miloš Šálek