Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Je to zdroj budoucích odborníků, chválí šéf Vitesca trutnovskou průmyslovku

15. 12. 2022 Komerční sdělení

Je to zdroj budoucích odborníků, chválí šéf Vitesca trutnovskou průmyslovku 0 snímků
Pokud něco funguje, neměnit! Tak zní známé heslo, kterého se drží uznávané trutnovské subjekty - společnost Vitesco Technologies a Střední průmyslová škola. Spolupracují už deset let a hodlají v tom pokračovat. Potvrzením je mimo jiné 100 tisíc korun, které firma darovala škole na vybavení odborných učeben.

Finanční podpora umožňuje průmyslovce nakupovat moderní stroje a vybavení. Mnohé z nich jsou velmi podobné nebo dokonce téméř identické jako ty, které se v současnosti používají ve firmách. Žáci se tak učí na „tom nejlepším“. Na praxích nebo při práci ve firmách se pak snadněji zařadí do pracovního procesu.

„Dlouhodobá spolupráce se školou přináší své ovoce. Bavíme se už o stovce absolventů, kteří u nás začnou od píky a potom se dostávají na pozice jako je šéf výroby nebo na jiné podobné manažerské pozice,“ říká Lukáš Rosůlek, ředitel Vitesco Technologies s více než dvěma tisícovkami zaměstnanců.

Že se absolventům daří nacházet ve firmě velmi dobré pracovní uplatnění se mnohokrát přesvědčil i ředitel průmyslovky Vladislav Sauer. „Při opakovaných návštěvách společnosti Vitesco je osobně potkávám, hovořím s nimi a je to pro mě velmi dobrá zpětná vazba. Uplatnění našich absolventů je mimořádné, navíc jim firma umožňuje osobnostní a pracovní rozvoj,“ uvádí.

O absolventy je v největší trutnovské firmě oprávněně velký zájem. Vitesco chce totiž investovat do nových výrobků pro automobilový průmysl. „Trendy jako elektro, elektromobilita a elektrifikace jsou jasné. K tomu potřebujeme více technicky zdatných kolegů. Jsme rádi, že tady průmyslová škola je. Právě ona je zdrojem špičkových budoucích odborníků a technicky znalých kolegů, které máme potřebu zaměstnávat v naší společnosti,“ tvrdí Lukáš Rosůlek.

Studentům závěrečných ročníků maturitního oboru strojírenství a učebního oboru nástrojař představil firmu a perspektivu oboru při zhruba hodinové prezentaci. „Mám radost, že o techniku je mezi mladými stále větší zájem. Kdo zná technické obory a má všeobecné povědomí, tak má zajištěnou budoucnost. Právě nyní se formuje prostředí, ve kterém budou dnešní studenti žít své životy. A buď budou ve vleku toho prostředí, nebo budou jeho součástí a budou ho tvořit. Jde o to, aby byli těmi, kteří tvoří. A kdyby to oslovilo jediného člověka, který spojí formu svého osobního růstu a kariéry s technickým vzděláním, a potom dalším rozvojem, tak vždycky má taková akce smysl,“ vysvětluje Rosůlek.

Darovaných 100 tisíc korun průmyslovka využije k nákupu odborných pomůcek. „Budeme je směřovat na dovybavení v oblasti číslicově řízených obráběcích strojů, které se vyučují v maturitním oboru strojírenství a učebním oboru nástrojař,“ dodává ředitel školy Vladislav Sauer.