Neděle

3. července 2022

Nyní

20°

Zítra

24°

Svátek má

Hurdálek získal v chůzi dorostenců bronz na mistrovství republiky

12. 2. 2020

page.Name
Šestnáctiletý trutnovský atlet Robert Hurdálek mladší si přivezl bronzovou medaili z halového mistrovství ČR v chůzi. Šampionát mládežnických kategorií se uskutečnil v neděli v pražské hale Otakara Jandery. Závodník Lokomotivy uspěl na trati 5000 metrů a s výkonem 25:47,77 obsadil třetí místo v dorostenecké kategorii.

„Před závodem jsme si s trenérem řekli taktiku, že si to rozejdu podle sebe v nějakém rozumném tempu. V závodě jsem se pak soustředil pouze na tempo a styl chůze, protože rozhodčí byli hodně přísní. Naštěstí jsem došel pouze s jedním červeným terčíkem,“ komentoval své vystoupení bronzový atlet, který se po celý závod držel na třetím místě.

Bojovat o lepší umístění a předvést výkon na hranici svých možností mu neumožnil zdravotní problém s pravým kolenem. V loňském roce dosáhl nejlepšího výkonu na této distanci 24 minut a 32 vteřin. Titul mistra republiky v neděli získal Jaromír Morávek z Moravské Slavie Brno za výkon 23:33,78. Od stříbrného dorostence Adama Zajíčka z Poruby dělila Roberta Hurdálka přesně jedna minuta.

Pro trutnovského závodníka je to již druhá medaile z mistrovství republiky v této disciplíně. V loňském roce si vyšel taktéž bronz na dráze v Olomouci.

V další části sezony studenta prvního ročníku zdrávky čeká účast na mezinárodních závodech ve švýcarském Luganu a slovenských Dudincích, následovat bude tradiční mítink v Poděbradech, ligové závody a vrcholem bude letní mistrovství republiky. „Rád bych splnil náročný výkonnostní limit pro zařazení do sportovního centra mládeže,“ sdělil ke svým letošním ambicím.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň, Robert Hurdálek