reklama 

Otvíračka trailů. To bude ježdění, brigáda, koncert i Qayron

4.4.2019  •  Cyklo  • 
čtenost 939

Půlkulaté výročí slaví Trutnov Trails. Síť terénních cyklostezek v okolí Čížkových kamenů, Lhoty a Bohuslavic vstoupí o víkendu do páté sezony. Třídenní otvíračka trailů přináší letos velmi pestrý program. Samozřejmě půjde především o ježdění na kopci, ale například už v pátek se mohou bikeři těšit na koncert či slavnostní křest nové české značky Qayron, jejíž výrobcem je úpická firma BP Lumen.

Otvíračka trailů. To bude ježdění, brigáda, koncert i Qayron

Víkendové bajkování lidé ze spolku Trutnov Trails zahájí v pátek odpoledne úklidovou brigádou. Od 14 hodin se plánují zapojit do celorepublikové kampaně Ukliďme Česko! „Půjdeme uklízet po Lhotě a na traily,“ upřesnil předseda TT Jan Rejl. Kdo by se chtěl přidat, dozví se informace na jeho telefonu 777 602 014.

Večer se bikeři a příznivci trailů přesunou do hospody ve Lhotě, kde budou mít příležitost si pokecat, seznámit se s novinkami nadcházející sezony, zjistit co se v uplynulých měsících dělo v lesích a co se tam chystá...

Přesně ve 20 hodin a 20 minut dojde ke slavnostnímu křtu nového kola Qayron, který byl veřejnosti odhalen před týdnem na cyklistickém veletrhu For Bikes. A jelikož je to projekt místních lidí, mluvit se bude také o další spolupráci. „Představíme i další zajímavé partnery, s kterými budeme spolupracovat,“ doplnil Jan Rejl. Od 21 hodin pak do sálu začne pumpovat energii skupina S-Band, což je záruka pořádný párty.

Sobotní ráno tak možná pro někoho bude docela krušný, ale jako lék na vystřízlivění může zafungovat účast na brigádě, která bude probíhat od 9 do 13 hodin na Modřínovém trailu. „Dohodli jsme se s Klubem českých turistů na vzájemné spolupráci a respektování a v rámci toho uděláme ústupek, že přetrasujeme část trailu nahoře na skalách, aby nešel souběh s turistickou značkou,“ přiblížil Jan Rejl, na čem že se bude pracovat.

Mezitím už se lesem budou prohánět první nedočkavci, kteří si půjčí na testovačku Qayron. Kdo bude mít zájem testovat tento zbrusu nový model na domácích stezkách, tak možno „U modřínu“ od 10 do 16 hodin.

Na neděli je nachystána velká společná vyjížďka s trutnovskými trailisty, sraz je v 11 hodin u hospody ve Lhotě. Z úst těch nejpovolanějších tak přímo v lese uslyšíte novinky a další plány na letošní sezonu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš, Facebook Přemka Tejchmana

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama