reklama 

Trutnovská hokejistka bojuje v Kanadě o mistrovství světa

25.11.2015  •  Hokej  • 
čtenost 2281

Trutnov - Je historicky první ženou, respektive ještě mladou slečnou, z hokejového klubu v Trutnově, která válí za reprezentaci. Tereza Karlecová dostávala po dobu tří let nominace do výběru patnáctky, nyní hraje druhým rokem za osmnáctku a letos má velkou šanci probojovat se do týmu, který v lednu odletí na mistrovství světa do Kanady.

Trutnovská hokejistka bojuje v Kanadě o mistrovství světa

Šestnáctiletá studentka prvního ročníku gymnázia je v širším výběru U18, který je momentálně také v Kanadě, konkrétně v Calgary, kam včera odletěl na závěrečný přípravný turnaj. „Předpokládá se, že pak trenéři oznámí konečnou nominaci,“ prozradila nám sympatická blondýnka. Po návratu ze zámoří národní tým čekají už jen dva přípravné kempy. „Kdo se tam dostane, bude mít 99 % šanci, že poletí i na mistrovství,“ naznačila.

Trutnovská hokejistka v minulosti odehrála za reprezentaci už několik turnajů, ale na velké akci ještě nebyla. „Určitě je to pro mě velká motivace,“ poznamenala dívka, která v první lize mladšího dorostu obléká dres HC Krkonoše a druhou nejvyšší soutěž pak jezdí hrát ještě za ženy Pardubic. „Víc toho ale odehraju v Trutnově, do Pardubic jezdím jen, když mám čas a trenér mě tam pustí,“ pronesla jedna ze dvou trutnovských hokejistek v oddíle. Tou druhou je o pět let mladší Hana Soukupová.

Karlecova 1

Zatímco v klubu nastupuje v obraně, v reprezentaci je její místo v útoku na pozici pravého křídla. „Mám to takový složitější, ale občas tam nějaké góly padnou,“ usmála se talentovaná hráčka.

S hokejem začala ve druhé třídě, takže už je to devět let. „V dětství jsem byla strašně hyperaktivní dítě a furt jsem něco musela dělat, ale s rodiči jsme nevěděli co. Jen ne žádné holčičí sporty,“ vzpomínala. Soused a kamarád jejího táty v tu dobu pracoval jako strojník na zimáku, a tak jí nabídl, ať si jde zkusit zabruslit. Když na stadion dorazila, kluci zrovna měli soustředění. „Strašně mě to nadchlo, chtěla jsem na další tréninky a pak už to prostě pokračovalo dál,“ přiblížila Tereza svou cestu k hokeji.

Už zítra si svůj nejoblíbenější sport zahraje přímo v jeho kolébce. České hokejistky na úvod turnaje v Calgary prověří domácí tým.

Program turnaje:
čtvrtek - 10.00: Calgary Fire - ČR
pátek - 13:45: New Mexico (USA) - ČR, 22:15: ČR - St. Albert (Kan.)
sobota - 14:45: St. Albert (Kan.) - ČR, 21:30: ČR - Red Deer Sutter

Jak Terezu Karlecovou vidí trenér Jaroslav Řehák

„Terezku mám na ledě od malička, kdy začínala v přípravce. Stále je na čem pracovat, ale kdyby nebyla dobrá, do nároďáku by ji přeci nevzali. I když holky to mají v tomto směru jednodušší než kluci, protože těch je strašně moc a do repre se dostávají opravdu jen ti nejlepší. Na ženskou je na ledě docela chytrá, oproti klukům přemýšlí jiným způsobem. Zatímco oni jsou buldoci a jdou po tom po hlavě, ona je spíše technický typ hráče a v některých situacích si umí poradit lépe. Ale zase na druhou stranu má problém, jak se to teď v mladším dorostu hraje do těla, tak kluci nekoukají doprava doleva, jestli to je holka nebo kluk, takže v některých momentech už na to nestačí a bolí to. Jsem rád, že ji to baví a hlavně že se někam dostala.“ 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama