reklama 

Hlavně ne K.O., honilo se hlavou Marvanovi, když věděl, že je zle

9.11.2015  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1638

Trutnov - Prohrál a ještě dostal pořádně nabančeno. Na čele mu vyběhla obří boule a dvakrát tak větší se prý ukrývala pod chladícím obkladem na holeni. Miláček trutnovského publika Ondřej Marvan byl po Highlanders night dost rozbitý. Po třech vítězných bitvách na domácím gala se musel tentokrát sklonit před lepším soupeřem.

Hlavně ne K.O., honilo se hlavou Marvanovi, když věděl, že je zle

„Je to prostě sport. Někdy se vyhraje, někdy prohraje. Soupeř byl znatelně lepší a tvrdší. Dneska mi to proti němu nešlo a neustál jsem to. Polák si zatím víc šel. Vyhrál zaslouženě,“ přiznal po sobotní fightu s Wojciechem Kosowskim.

Názor trenéra

Radek Horák: „Ondra měl těžkého soupeře, bojoval srdíčkem a neprohrál se sklopenou hlavou. Bohužel, zaskočilo ho to počítání. V zápase se nechal vlákat do stylu soupeře a to byla chyba. Kdyby boxoval tu svojí pravačku, která dává bomby, mohlo to vypadat jinak. Celé to však vycházelo z toho, že se nestihl úplně vyléčit z minulého zápasu, měl zatejpované koleno a nemohl moc kopat. Byl závislý jen na rukách. Chyby tam byly, ale těžko mu něco vyčítat. Pak už nebyl ani fyzický fond.“

Trutnovský thajboxer v prvním kole držel v ringu krok, ale ve druhé tříminutovce už měl Polák navrch. „Bohužel hned v prvním kole jsem si rozkopal obě nohy a jakýkoliv další kop jsem pak cítil,“ povídal domácí fighter. „On všechno vykryl, protože ty nohy jsem měl pomalý. Lítalo to holeň o holeň nebo koleno o koleno, a to je prostě cítit,“ dodal.

Komplexní styl polského fightera a hlavně jeho tvrdost mu činily velké problémy. „Už ve druhém kole jsem cítil, že to bude těžký,“ popisoval český reprezentant, kterého Kosowski kopem do žeber poslal jednou do počítání. V předklonu opřený o provazy to pak musel účastník letošního Světového poháru v Bangkoku chvíli rozdýchávat.

44

Věděl, že je zle, výhra byla v nedohlednu a před sebou měl ještě jedno kolo. „Chtěl jsem to nějak odboxovat a nevzdat to doma,“ povídal, s čím vstupoval do závěru bitvy. „Hlavně jsem si říkal, že nesmím před domácími diváky padnout a dostat K.O. Chtěl jsem to ustát,“ líčil. I když se několikrát vyčerpáním ocitl na zemi, tento dílčí úkol splnil, což na svém facebookovém profilu ocenil i jeho soupeř. Mimochodem oba se pak v noci sešli u pizzy.

Druhou desítku vítězství v profiringu tak Ondřej Marvan v sobotu nenačal, jeho aktuální bilance je 10 vítězství a 6 porážek. Pokud se dá zdravotně dohromady, je v plánu, že by mohl před Vánocemi vyrazit na galavečer do Kladna.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan
foto: Michal Bogáň, Vilém Fischl
video: TRUT production

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama