Snový rozjezd halové sezóny pro Martina Fialu

16.1.2018  •  Ostatní sporty  •
čtenost 693

Trutnov - Jedenáctiletý tenisový talent Martin Fiala se v posledním měsíci zúčastnil čtyř turnajů a přivezl z nich sedm medailí. Mladšímu žákovi z Trutnova patřilo po letní sezóně 40. místo v celorepublikovém a 3. místo v krajském žebříčku.

Mnoho důvodů k úsměvům mají Martin Fiala se svým trenérem Petrem Vaníčkem.

Halovou sezónu zahájil v prosinci na celostátním turnaji kategorie B v Liberci, kde podlehl až v semifinále po obrovském boji pozdějšímu vítězi, domácímu Jonáši Kučerovi 7:6, 2:6, 4:6. Ve čtyřhrách společně se Soukupem nestačili až ve finále na dvojici Švojgr - Kučera 5:7, 4:6.

Na kurtech I.ČLTK Praha před Vánocemi vybojoval na turnaji kategorie B pěkné 3. místo ve čtyřhře.

Po vánocích si Martin zahrál nedaleko Prahy na Řevnické sportovní silně obsazený turnaj kategorie C, který se mu podařilo vyhrát ve dvouhře i čtyřhře. Ve finále si hladce poradil s Tobiášem Klofáčem z SK Meteoru Praha 6:2, 6:2 a v deblu společně přehráli dvojicí Hanke - Loužecký 6:0, 6:3.

Jedním z vrcholů halové sezóny byl Východočeský halový přebor mladšího žactva, který se konal od 6. do 8. ledna v Poličce. Trutnovský tenista po celý víkend předváděl výborný tenis a po velkém boji se musel sklonit až ve finále před nejlepším hráčem kraje Jakubem Vrtěnou z TO TJ Svitavy, prohrál 3:6, 6:7. Společně se svým finálovým přemožitelem pak zvítězili ve finále čtyřhry 6:1, 6:2 nad dvojicí Havlík - Košek.

Martin Fiala se tímto výborným výsledkem nominoval na Halové mistrovství republiky mladšího žactva, které se uskuteční od 3. do 6. února v Jablonci.