reklama 

Tenisový příměstský tábor ukázal cestu k naplnění cílů

15.7.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 883

Tenisový oddíl TJ Lokomotiva Trutnov uspořádal minulý týden příměstský tenisový tábor. Místem konání se stal areál Na Lukách. Organizací tenisového soustředění byla pověřena dvojice pánů Petr Javůrek a Libor Davídek, kteří se svého úkolu zhostili na výbornou a výsledkem jejich práce byl hladký průběh celého kempu.

Tenisový příměstský tábor ukázal cestu k naplnění cílů

Pokud snad měli organizátoři na samém počátku obavy ze slabší účasti, ukázalo se, že opak bude pravdou. Celkový počet účastníků se nakonec vyšplhal až na číslo sedmadvacet. „Drtivá většina účastníků pocházela z našeho mateřského klubu, z čehož máme dvojnásobnou radost,“ nechal se slyšet trenér Libor Davídek.

K vlastnímu tréninku měli tenisté k dispozici sedm antukových dvorců a prostory atletického stadionu, což se ukázalo jako velmi užitečné především v poslední den soustředění, kdy jim nepřálo počasí. Tréninkový proces měl dvě základní části. Zaprvé tenisovou, o kterou se starali trenéři Libor Davídek, Petr Vaníček, Zdeněk Hynek, Jan Strachota, Tomáš Křepinský a Simona Křepinská. A zadruhé kondiční, kterou si vzali na starost Petr Javůrek a Jiří Polášek.

Program soustředění začínal každý den v 8 hodin a končil v 16 hodin. Po kontrole docházky prováděli odchovanci klubu, sourozenci Křepinští společně s J. Strachotou, důkladnou ranní rozcvičku na vedlejším atletickém stadionu. Po návratu zpět byl zahájen vlastní tenisový trénink, jehož cílem bylo zdokonalit se v pěti hlavních činnostech, jako jsou podání, příjem podání, hra od základní čáry, náběh s přechodem k síti a prohoz soupeře na síti.

Děti byly rozděleny do sedmi výkonnostních skupin a pod trenérským dohledem systematicky rozvíjely svoje dovednosti ve výše zmíněném duchu. Součástí toho byla průběžná rotace dětí na různých stanovištích s odlišným zaměřením, přičemž jedním z nich byla i kondiční příprava zaměřená na rozvoj rychlosti, koordinace, síly, dynamiky a obratnosti.

Zhruba kolem půl dvanácté končil dopolední program a začínal čas obědů, které na tábor vozila firma zajišťující rozvoz jídel a děti tak měly možnost obědvat přímo v hlavní budově na tenisových kurtech.

Od 13 do 16 hodin pokračoval odpolední trénink tak, aby se hráči vystřídali na všech jednotlivých stanovištích a žádný z nich tak nepřišel zkrátka. Ve čtyři byl každodenní konec tréninkového procesu a děti si odváželi jejich rodiče.

„Už na začátku jsme zmínili, že převážnou většinu účastníků tvořili naši odchovanci. Rád bych na tomto místě jmenovitě uvedl několik z nich,“ řekl Libor Davídek a pokračoval: „Martin Fiala hraje výbornou sezonu v kategorii staršího žactva a mimo jiné má lví podíl na postupu našeho A-družstva dorostu do nejvyšší soutěže smíšených družstev v kraji. Ve stejné věkové kategorii se daří i dalším účastníkům tenisového soustředění Matyášovi Soumarovi, Adamovi Sedláčkovi, Petrovi Javůrkovi, Patrikovi Zhánělovi a Anetě Martincové. Z kategorie mladšího žactva byli přítomni Tadeáš Klacek, Marek Johan, Jakub Havelka, Štěpán Soumar, Adam Korbel, Alena Polášková a Marika Rothová, kteří nás úspěšně reprezentovali v soutěžích smíšených družstev. Za baby tenisty platí to samé pro Martina Žoldáka, Amálii Kornfeldovou, Vojtěcha Kyselu, Alexe Köhlera a Aleše Kopeckého. V neposlední řadě nemohu nezmínit velké úspěchy Tomáše Martince na individuálních turnajích baby tenistů ve dvouhře, kdy v několika z nich nenašel přemožitele.

Závěrem tenisté rádi poděkovali předsedovi TJ Lokomotivy Trutnov, panu Petrovi Musilovi, za jeho podporu celému projektu, správcům tenisového areálu paní Andreje Houdkové a panu Markovi Honemeyerovi za jejich trpělivost a příkladnou přípravu dvorců během konání kempu a v neposlední řadě celému organizačnímu a trenérskému štábu, který udělal maximum pro konání této sportovní akce.

„Dětem přejeme vše nejlepší k dosažení tenisových cílů a doufáme, že jsme jim zase o něco více otevřeli oči a ukázali tu správnou cestu k jejich naplnění,“ uzavřel Libor Davídek.

(lda, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama